Top-5 League Bets: Παρολί σε απόδοση 13.91!

Top-5 League Bets: Παρολι σε αποδοση 13.91!

Η πεντάδα του Freetips247.com από κορυφαία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα αναφορικά με το πρόγραμμα της Κυριακής του Πάσχα (5/05).

Λίβερπουλ vs Tότεναμ (G/G & Over 2.5)

Από το κακό στο χειρότερο το τελευταίο διάστημα η Λίβερπουλ. Στην τελευταία σεζόν του Γιούργκεν Κλοπ στο Μέρσεϊσαϊντ οι «κόκκινοι» θα μείνουν χωρίς τίτλο. Μετά το σοκ και την ήττα στο ντέρμπι της πόλης με την Έβερτον, η ομάδα του Άνφιλντ πέταξε βαθμούς και στο Λονδίνο κόντρα στην Γουέστ Χαμ (2-2) και έπεσε στην τρίτη θέση έχοντας τέσσερις βαθμούς σε σχέση με την Μάντσεστερ Σίτι που έχει και ένα ματς λιγότερο. Πλέον με 3 παιχνίδια να απομένουν με Τότεναμ, Άστον Βίλα και Γουλβς η Λίβερπουλ θα επιχειρήσει να κλείσει με τον καλύτερο τρόπο στη σεζόν. Τα βρήκαν Κλοπ και Σαλάχ μετά την παρεξήγηση στο ματς με τα «Σφυριά». Στην πιο κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος η Τότεναμ έχει κάνει «κοιλιά» γνωρίζοντας τρίτη διαδοχική ήττα αυτή τη φορά από την Τσέλσι στο λονδρέζικο ντέρμπι. Οι «μπλε» ήταν πιο αποτελεσματικοί και τελικά κατάφεραν να πανηγυρίσουν τη σημαντικότατη νίκη με χάρη στα γκολ των Σαλομπά (24’) και Τζάκσον (72’). Δύσκολα θα διεκδικήσει κάτι καλύτερο από την πέμπτη θέση η ομάδα του Ποστέκογλου.

Άιντραχτ Φρανκφούρτης vs Μπάγερ Λεβερκούζεν (Χ2 & Over 1.5)

Με σκόρερ και των δύο τερμάτων της τον Χάρι Κέιν, η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε με 2-1 της Άιντραχτ Φρανκφούρτης σε παιχνίδι για την 31η αγωνιστική της Bundesliga. Η Μπάγερν άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό με πλασέ του Κέιν μετά από υπέροχη προσπάθεια και ασίστ του Λάιμερ, ενώ ο Εκιτικέ στο 23ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 με εντυπωσιακό σουτ. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Κέιν με εκτέλεση πέναλτι στο 61ο λεπτό. Μία νίκη στα πέντε τελευταία για την Άιντραχτ που έχει φέρει 3 G/G στις 4 πιο πρόσφατες αναμετρήσεις. Η Λεβερκούζεν δεν γίνεται να χάσει τη φετινή σεζόν, αποδεικνύοντας ότι είναι άτρωτη και στο παιχνίδι κόντρα στην Στουτγκάρδη, ισοφαρίζοντας σε 2-2 στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων. Η ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο συνέχισε την ξέφρενη πορεία της και στο Europa League, αφού πήρε τη νίκη με 2-0 στην έδρα της Ρόμα και έχει πλέον “καθαρό” προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης. Οι «ασπιρίνες» έφτασαν τα 47 ματς σε όλες της διοργανώσεις χωρίς ήττα (39 νίκες, 8 ισοπαλίες), 31 εκ των οποίων στο γερμανικό πρωτάθλημα (25 νίκες, 6 ισοπαλίες).

Σεβίλλη vs Γρανάδα (2-3 γκολ)

Τέσσερις αγωνιστικές αήττητη η Σεβίλλη που κατάφερε να αφήσει πίσω της την απειλή του υποβιβασμού. Οι Ανδαλουσιάνοι προέρχονται από ισοπαλία 1-1 εκτός έδρας στο τοπικό ντέρμπι με την Μπέτις. Ο αγώνας ήταν αρκετά μοιρασμένος, με πολύ καλό ρυθμό και ευκαιρίες εκατέρωθεν. Η Σεβίλλη πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο του "Μπενίτο Βιγιαμαρίν" και μάλιστα είχε και δοκάρι, όμως ήταν αρκετά άστοχη. Η Γρανάδα αφυπνίστηκε με καθυστέρηση, καθώς οι ελπίδες της για παραμονή είναι μόνο μαθηματικές. Η ομάδα του Σαντοβάλ επικράτησε της Οσασούνα με 3-0  διευρύνοντας το αήττητο της για τρίτη αγωνιστική.

Ρόμα vs Γιουβέντους (1Χ & Over 1.5)

Ακόμη ένα βήμα για την κατάληψη της 5ης θέσης, η οποία για πρώτη φορά θα οδηγήσει στο Champions League χάρη στο νέο format της διοργάνωσης, έκανε η Ρόμα, με τους «τζιαλορόσι» να... κλέβουν την ισοπαλία (2-2) και τον βαθμό από τη Νάπολι, στο πλαίσιο της 34ης αγωνιστικής της Serie A, χάρη στο πρώτο γκολ του Έιμπραχαμ μετά τον σοβαρό τραυματισμό του. Οι Ναπολιτάνοι πάντως ήταν καλύτεροι στο ματς, είχαν μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρουν, αλλά είτε έπεφταν πάνω στον Σβίλαρ είτε δεν τα κατάφερναν μόνοι τους και χαρακτηριστικό είναι πως τελείωσαν το ματς με συνολικά 27 τελικές! Ακολούθησε ήττα με 2-0 στο «Ολίμπικο» από την εκπληκτική Μπάγερ Λεβερκούζεν στον πρώτο ημιτελικό για το Conference League. Στον αντίποδα η Γιουβέντους, έφερε τρίτη σερί ισοπαλία στη Serie A, αυτή τη φορά δίχως σκορ με αντίπαλο την Μίλαν στο μεγάλο ντέρμπι. Η «Γηραιά Κυρία»  είχε τις ευκαιρίες, η Μίλαν ήταν η κερδισμένη όμως από το 0-0 που εν πολλοίς κρίνει τη 2η θέση της βαθμολογίας.

Φαμαλικάο vs Μπενφίκα (2)

Ντεφορμέ η Φαμαλικάο το τελευταίο διάστημα που μετράει τέσσερις αγωνιστικές «ανομβρίας». Η ομάδα του Αρμάντο Εβανζελίστα προέρχεται από ήττα με 1-0 από την Εστορίλ. Από την άλλη πλευρά η Μπενφίκα μόνο μαθηματικά ελπίζει για την κατάκτηση του τίτλου έχοντας πέντε βαθμούς λιγότερους σε σχέση με την πρωτοπόρο Σπόρτινγκ. Η ομάδα του Ρότζερ Σμιντ έχει σημειώσει 8 νίκες στα τελευταία 10 παιχνίδια, με τις δύο ήττες να έχουν προέλθει από Πόρτο και Σπόρτινγκ.