Με Χάβερτς και γκολ οι Γερμανοί στο 6.10

Με Χαβερτς και γκολ οι Γερμανοι στο 6.10

Γεωργόπουλος Ιωάννης

Η Γερμανία αντιμετωπίζει την Ουγγαρία στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του Α΄ Ομίλου. Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 19.00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ 1.

Γερμανία – Ουγγαρία Προγνωστικά

Η Γερμανία ισοπέδωσε με το εμφατικό 5-1 τη Σκωτία στην "Allianz Arena" για την 1η αγωνιστική του Α' Ομίλου του EURO 2024 κι έστειλε... μήνυμα ενόψει της συνέχειας. Η ομάδα του Γιούλιαν Νάγκελσμαν δεν άφησε κανένα απολύτως περιθώριο στη Σκωτία, μιας και καθάρισε τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο (3-0). Πέντε διαφορετικοί σκόρερ δείγμα των λύσεων και του πλουραλισμού των Γερμανών.

Η Ελβετία πήρε τη νίκη με 3-1 απέναντι στην Ουγγαρία, έχοντας ένα εξαιρετικό πρώτο μέρος και έκανε βήμα πρόκρισης στους 16. Ο Ντουά άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης, με τους Ελβετούς στη συνέχεια να αξιοποιούν την καλή τους εικόνα στο πρώτο μέρος και με ένα δεύτερο γκολ.

🔥Το EURO 2024 ξεκίνησε και το Pamestoixima.gr γιορτάζει το μεγάλο αθλητικό γεγονός με νέα προσφορά* γνωριμίας εντελώς δωρεάν!👈

Ο Έμπισερ με σουτ εκτός περιοχής στο 45' έκανε το 2-0. Η Ουγγαρία ανέβηκε στο δεύτερο 45λεπτο και κατάφερε να μειώσει με τον Βάργκα στο 66', έπειτα από εκπληκτική ασίστ του Σόμποσλαϊ. Οι Μαγυάροι δεν κατάφεραν να ασκήσουν περαιτέρω πίεση και ο Εμπολό στο 90+3' κλείδωσε τη νίκη για τους Ελβετούς.

Μάθε εδώ 👈 πώς διεκδικείς έως και 1.000.000€, 300.000€ εγγυημένα χρηματικά έπαθλα* εντελώς δωρεάν* 🤑

Οι Γερμανοί επιβεβαίωσαν στην πρεμιέρα των φαβοριτισμό τους που φτάνει μέχρι την κατάκτηση του τροπαίου, εν αντιθέσει με τους Ούγγρους που προβλημάτισαν στα μετόπισθεν. Με την εικόνα που εμφάνισε η ομάδα του Μάρκο Ρόσι δύσκολα θα καταφέρει να αντισταθεί. Πάμε με τον άσο σε συνδυασμό με το Over 2.5 σε απόδοση 1.72.

Γερμανία – Ουγγαρία: Ειδικά Στοιχήματα

Οι Γερμανοί δεν έχουν να φοβηθούν κάτι από τους Μαγυάρους και περιμένουμε να μπουν «φουριόζοι» με την ίδια συνταγή του πρώτου αγώνα. Η ομάδα του Ρόσι είναι πιο ισορροπημένη από τακτικής άποψης σε σχέση με τους Σκωτσέζους και είναι σε θέση να σκοράρει. Εξ ου και τα σκοράκια 2-1 ή 3-1 ή 4-1 σε απόδοση 4.05!

Γερμανία – Ουγγαρία: Η ενισχυμένη απόδοση* που αξίζει

Βαδιζόντας στα παραπάνω ο συνδυασμός να νικήσει η Γερμανίας φέρνοντας παράλληλα Over 2.5 γκολ στην αναμέτρηση με σκόρερ τον Κάι Χάβερτζ με ενισχυμένη απόδοση 2.80 στην Betsson δεν φαντάζει και τόσο απίθανο ως ενδεχόμενο.

Γερμανία να νικήσει - Over 2.5 γκολ -Kai Havertz να σκοράρει οποιαδήποτε στιγμή: Σε απόδοση 2.80 στην Betsson.

Γερμανία – Ουγγαρία: Bet Builder

Η Γερμανία ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο της πρεμιέρας με την Σκωτία. Η ομάδα του Νάγκελσμαν θα επιχειρήσει και απέναντι στην Ουγγαρία να επιβάλει τον ρυθμό της από το ξεκίνημα. Η λογική λέει πως θα σημειωθεί γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Θα πάμε με το Over 1.5 το οποίο προσφέρεται στο 2.40.

Ο Κάι Χάβερτς είναι ο βασικός φορ των «Πάντσερ». Ο άσος της Άρσεναλ σκόραρε με πέναλτι στο πρώτο ματς και αναμένουμε να έχει ευκαιρίες για να βρει και σε τούτη την αναμέτρηση δίχτυα σε απόδοση 2.40.

Κλείνουμε την τριάδα με το εφικτό ενδεχόμενο των Over 2.5 κίτρινων καρτών με την λογική πως η άμυνα της Ουγγαρία θα βρει αρκετές δυσκολίες να ανακόψει τα ατού των Γερμανών σε απόδοση 1.53.