Παρολί από Top-5 πρωταθλήματα σε απόδοση 15.52

Παρολι απο Top-5 πρωταθληματα σε αποδοση 15.52

Με τα μεγάλα πρωταθλήματα του Σαββατιάτικου προγράμματος θ' ασχοληθεί το Freetips247.com, προτείνοντας πεντάδα σε απόδοση.

Γουλβς vs Λίβερπουλ (2 & Under 4.5)

Στην τελευταία θέση της βαθμολογίας η Γουλβς που έχει καταφέρει σε πέντε αγωνιστικές να αποσπάσει μόλις μια ισοπαλία από τη Νότιγχαμ Φόρεστ. Στο τελευταίο ματς, η ομάδα του Γκάρι Ο'Νιλ ηττήθηκε με 3-1 από την Άστον Βίλα. Στο πρώτο ημίχρονο η Γουλβς έδειξε πολύ καλά διαβασμένη καταφέρνοντας να προηγηθεί, ενώ θα μπορούσε να σκοράρει και δεύτερο γκολ. Στην επανάληψη κυριάρχησαν οι «χωριάτες» σημειώνοντας τρία γκολ. Η Λίβερπουλ σημείωσε την τέταρτη φετινή νίκη της, ξεπερνώντας έτσι την αναπάντεχη απώλεια βαθμών από τη Νότιγχαμ Φόρεστ. Οι «Reds» μέσα σε δύο λεπτά (26′, 28΄) πέτυχαν ισάριθμα γκολ με «δράστη» τον Ντίας κόντρα στη Μπόρνεμουθ. Ο Νούνιες στο 37΄ διαμόρφωσε το τελικό σκορ με την ομάδα του Σλοτ να κάνει στη συνέχεια συντήρηση δυνάμεων.

Λανς vs Νις (X2)

Παραμένει αήττητη η Λανς (2-3-0) που φιγουράρει ψηλά στη βαθμολογία. Κόντρα στη Ρεν, η ομάδα του Γουίλιαμ Στιλ έφερε τρίτη διαδοχική ισοπαλία (1-1) καταφέρνοντας να σκοράρει με τον Νζολά στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων. Από την άλλη πλευρά, η Νις πέτυχε την δεύτερη νίκη στη Ligue 1 και μάλιστα με εμφατικό τρόπο, αφού διέλυσε με 8-0 την Σεντ Ετιέν.

ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ*: 1 ΤΑΞΙΔΙ ΓΙΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ΔΩΡΕΑΝ* ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΓΛΙΑ-ΕΛΛΑΔΑ!

Είναι χαρακτηριστικό πως το σκορ στο 36΄ ήταν ήδη 6-0! Στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια ανάμεσα στις δύο ομάδες ανεξαρτήτου έδρας, η Νις είναι αήττητη μετρώντας τρεις νίκες.

Μπάγερν Μονάχου vs Μπάγερν Λεβερκούζεν (G/G & Over 2.5)

Τέσσερα στα τέσσερα για την Μπάγερν που έχει σημειώσει ήδη 16 γκολ στην Bundesliga. Από το 6-1 απέναντι στη Χόλσταϊν Κίελ, και το 9-2 επί της Ντινάμο Ζάγκρεμπ, οι Βαυαροί παρέμειναν σε υψηλές «πτήσεις» συντρίβοντας με 5-0 την Βέρντερ Βρέμης. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μάικλ Ολίσε, ο οποίος μετά τα 2 γκολ που σημείωσε εναντίον των Κροατών στην πρεμιέρα της League Phase του Champions League, σκόραρε ξανά δύο φορές και είχε ισάριθμες ασίστ.

ΤΡΙΠΛΗ ΣΟΥΠΕΡ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑΣ, ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ* ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ* ΑΠΟ ΤΗ STOIXIMAN!

Στην αντίπερα όχθη, η Μπάγερ Λεβερκούζεν μετά την ήττα από την Λειψεία (2-3) απάντησε με δύο «τεσσάρες» κόντρα σε Χόφενχαϊμ (1-4) και Βόλφσμπουργκ (4-3). Οι «Ασπιρίνες» έχαναν στο ημίχρονο 3-2, όμως γύρισαν το ματς στην επανάληψη με τον Μπόνιφεϊς να πετυχαίνει το νικητήριο τέρμα στις καθυστερήσεις! Περιμένουμε γκολ και από τις δύο ομάδες.

Οσασούνα vs Μπαρτσελόνα (2 & Over 1.5)

Ισχυρή στην Παμπλόνα η Οσασούνα όπου ως τώρα δεν έχει ηττηθεί (3-1), μετά το 2-1 επί της Λας Πάλμας, αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εκτός έδρας με την Βαλένθια. Στον αντίποδα η εκπληκτική φέτος Μπαρτσελόνα του Χάνσι Φλικ έκανε το 6/6 μετά το σαρωτικό εκτός έδρας 5-1 επί της Βιγιαρεάλ. Οι Καταλανοί έχουν 22 γκολ υπέρ και 2 κατά, δηλαδή σκοράρουν τουλάχιστον 3 γκολ ανά παιχνίδι! Η μεγάλη νίκη επισκιάστηκε ωστόσο από τον σοβαρό τραυματισμό του γκολκίπερ Τερ Στέγκεν, ο οποίος αναμένεται να χάσει το υπόλοιπο της σεζόν. Μάλιστα εσπευσμένως αποκτήθηκε ο Πολωνός Σέσνι! Ασταμάτητη η Μπαρτσελόνα, με τη φόρα που έχει πάρει δεν γίνεται να μην την εμπιστευτείς.

Τζένοα vs Γιουβέντους (2)

Τρεις αγωνιστικές δίχως νίκη για την Τζένοα, που έχει σημειώσει μόλις ένα γκολ σε αυτό το διάστημα. Η ομάδα του Τζιλαρντίνο μάλιστα ηττήθηκε από τη Βενέτσια, η οποία πριν από αυτό το ματς δεν είχε «τρίποντο». Η ομάδα της Βενετίας ήταν ανώτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, δημιούργησε τις σημαντικότερες ευκαιρίες και σημείωσε δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Σε ότι αφορά την Γιουβέντους, η «Γηραιά Κυρία», μετά τις δύο νίκες με τις οποίες ξεκίνησε στη Serie A, έφερε τρεις διαδοχικές ισοπαλίες δίχως σκορ με πιο πρόσφατη κόντρα στη Νάπολι. Λίγες οι καλές στιγμές στο ματς με το θέαμα ειδικά στο Β΄ ημίχρονο να είναι «φτωχό». Ευκαιρία για την Γιουβέντους προκειμένου να ανακάμψει απέναντι στη Τζένοα που δεν δείχνει κάτι το ιδιαίτερο.