Παρολί από Κύπελλο Ελλάδος σε απόδοση 14.65

Παρολι απο Κυπελλο Ελλαδος σε αποδοση 14.65

Κώστας Τόπας

Το Freetips247.com επικεντρώνεται σε τρεις αναμετρήσεις του Κυπέλλου Ελλάδος Betsson.

Εθνικός Πειραιώς vs Άρης (2 & Under 3.5)

Ο Εθνικός Πειραιώς κατάφερε να φτάσει σε αυτή του Κυπέλλου Ελλάδος, αφού έβγαλε εκτός τον Αγιο Νικόλαο, Χανιά και Μανδραϊκό. Το έργο του όμως σήμερα είναι εξαιρετικό δύσκολο κόντρα στον Άρη, ο οποίος το τελευταίο διάστημα βρίσκεται σε πολύ καλή φόρμα. Την περασμένη αγωνιστική στη Stoiximan Super League, η ομάδα του Άκη Μάντζιου κατάφερε να πάρει σημαντική νίκη, επικρατώντας με 2-1 του Ολυμπιακού. Οι δύο ομάδες έχουν βρεθεί ξανά αντιμέτωπες στο παρελθόν. Και στις δύο είχαμε G/G & Over 2.5 και συγκεκριμένα με σκορ 2-1 υπέρ του Άρη. Σήμερα αναμένεται rotation από πλευράς Άρη, ο οποίος δεν θα δυσκολευτεί να πάρει τη νίκη ακόμα και με χαμηλό σκορ. Γι' αυτό πάμε με το 2 & Under 3.5 στο 2.22.

ΠΑΣ Γιάννινα vs Παναχαϊκή (G/G)

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν εντυπωσιακός στα δύο τελευταία παιχνίδια Κυπέλλου που έδωσε. Επικράτησε 11-0 του Σπάρτακου Γραικοχωρίου και 7-0 της Ερμιονίδας. Από την άλλη η Παναχαϊκή δυσκολεύτηκε, καθώς αρχικά πήρε την πρόκριση επί του Ολυμπιακού Βόλου στην παράταση με 4-1 κι έπειτα επικράτησε ξανά στην παράταση στον αγώνα με την Καλαμάταμε 1-0. Οι δύο ομάδες έχουν βρεθεί ξανά αντιμέτωπες με την ιστορία των αναμετρήσεων να είναι υπέρ του ΠΑΣ, με δύο νίκες, μία ισοπαλία και μία νίκη για την Παναχαϊκή. Πρόκεται για δύο ομάδες που βρίσκουν συχνά δίχτυα και γι' αυτό θα κρατήσουμε το G/G σε απόδοση 2.00.

ΟΦΗ vs Παναιτωλικός (Χ)

Πρώτη συνάντηση μεταξύ των δύο ομάδων για τη φετινή σεζόν. Για το Κύπελλο. Σε λίγες εβδομάδες όμως θα κοντραριστούν και στο πρωτάθλημα. Ο ΟΦΗ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις. Ενώ, ο Παναιτωλικός δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις. Από την άλλη, στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες του  μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις). Σήμερα αναμένεται από τις δύο ομάδες αρκετές αλλαγές. Δεν αποκλείεται να υπάρξει ισοπαλία στο ματς και πόσω μάλλων να υπάρξει παράταση. Ωστόσο, θα κρατήσουμε το Χ σε απόδοση 3.30.