Αρης – Ολυμπιακός: Bet Builder σε απόδοση 6.80!

Αρης – Ολυμπιακος: Bet Builder σε αποδοση 6.80!

To Bet Builder του Freetips247 για την αναμέτρηση του Άρη με τον Ολυμπιακό σε απόδοση 6.80!

Στην πρώτη του φετινή ήττα στο πρωτάθλημα ανάγκασε ο ΟΦΗ τον Άρη (3-2) χάρη στα γκολ των Γιουνγκ (21΄), Λαμπρόπουλου (57΄) και Σαλσέδο (82΄).

Μείωσε δύο φορές με πέναλτι ο Μορόν (68΄, 88΄) Πιο ουσιαστικοί, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο οι Κρητικοί έδωσαν συνέχεια στο «διπλό» επί του Βόλου. Ανέβασαν «στροφές» στην επανάληψη οι «Κίτρινοι», αλλά η ομάδα του Δέλλα έδειξε χαρακτήρα και πήρε τη νίκη. Αξίζει να σημειωθεί πως είναι διαθέσιμος ο Ούγκο Μάγιο ενόψει Ολυμπιακού!

Ο 33χρονος Ισπανός μπακ που έχει ήδη τρεις εμφανίσεις με τους Θεσσαλονικείς, απουσίασε από την αναμέτρηση της ομάδας του με τον ΟΦΗ, αλλά έχει επιστρέψει σε κανονικούς ρυθμούς προπονήσεων. Από την άλλη, ο Φαμπιάνο συνέχισε τη θεραπεία του και δεν θα προλάβει να είναι έτοιμος για το παιχνίδι με τους «ερυθρόλευκους».

Ο Ολυμπιακός έπειτα από τρία χρόνια έμεινε χωρίς γκολ στην έδρα του απέναντι σε ομάδα εκτός των πέντε μεγάλων του ελληνικού πρωταθλήματος. Απέναντι στον Παναιτωλικό στο «Γ. Καραϊσκάκης» ήταν απογοητευτικοί οι «ερυθρόλευκοι», καθώς δεν είχαν φαντασία με συνέπεια να χάσουν τους πρώτους τους βαθμούς στο πρωτάθλημα (0-0). Μάλιστα στο συγκεκριμένο ματς οι Πειραιώτες έκαναν 66 σέντρες!

Ειδικό Στοίχημα

Ο Άρης συνηθίζει να ανεβάζει «στροφές» στο δεύτερο ημίχρονο. Είναι χαρακτηριστικό πως στην επανάληψη έχει πετύχει τέσσερα από τα πέντε συνολικά τέρματα του. Αναμένουμε και κόντρα στον Ολυμπιακό να πάρει περισσότερα ρίσκα όσο περνά η ώρα πετυχαίνοντας γκολ.

Β΄ Ημίχρονο Άρης Over 0.5: 2.25

Bet Builder

Έτσι για το Bet Builder θα βασιστούμε αρχικά στο G/G. Ο Άρης διαθέτει ποιότητα στην εμπροσθοφυλακή του. Οι «Κίτρινοι» έχουν σκοράρει μέχρι στιγμής σε όλα τα παιχνίδια τους, ενώ στα τέσσερα τελευταία ματς στο «Κλεάνθης Βικελίδης» απέναντι στον Ολυμπιακό έφεραν ισάριθμα G/G.

Από εκεί και πέρα θα εμπιστευτούμε την κλάση του Λορέν Μορόν. Ο Ισπανός φορ ακόμη και όταν δεν βρίσκεται στη μέρα του καταφέρνει να κάνει την διαφορά, ενώ μπορεί να σκοράρει και από στημένη φάση.

Κλείνουμε την τριάδα με την πρόβλεψη πως και οι δύο ομάδες θα έχουν μίνιμουμ από δύο κίτρινες κάρτες. Αναμένουμε ένα ματς για γερά νεύρα με τους παίκτες του Άρη να θέλουν να αποδείξουν πως μπορούν να αντεπεξέλθουν στις απαιτήσεις μιας τέτοιας αναμέτρησης.