Παρολί από το Top-5 σε απόδοση 12.88!

Παρολι απο το Top-5 σε αποδοση 12.88!

Το παρολί του Freetips247 από τα ματς της Κυριακής (15/9) σε συνολική απόδοση 12.88!

Τότεναμ – Άρσεναλ (Over)

Η Τότεναμ προέρχεται από την πρώτη φετινή ήττα της στο πρωτάθλημα από τη Νιούκαστλ (2-1). Η ομάδα του Ποστέκογλου ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες, αλλά και τους βαθμούς. Μετά το 1-1 ακολούθησε πολιορκία στα καρέ της Νιούκαστλ, η οποία όχι μόνο άντεξε αλλά βρήκε και το γκολ της νίκης με τον Ίσακ. Πρώτη «γκέλα» για την Άρσεναλ που έμεινε στο 1-1 με την Μπράιτον. Με δέκα παίκτες έπαιξαν σχεδόν σε όλο το δεύτερο ημίχρονο οι «κανονιέρηδες» λόγω αποβολής του Ράις στο 49'. Σοκ με τον τραυματισμό του Έντεργκααρντ που θα μείνει εκτός μάχης για περίπου ένα μήνα. Κλασικό λονδρέζικο ντέρμπι ανάμεσα σε δύο ομάδες με επιθετική φιλοσοφία. Πέντε από τα έξι τελευταία μεταξύ τους ήταν Over.

Λανς – Λυών (G/G)

Λίγα 24ωρα μετά τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό από τον Παναθηναϊκό στο Conference League, η Λανς ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης με τη Μονακό, έχοντας δύο δοκάρια στο πρώτο μέρος και χαμένο τετ-α-τετ με τον Σοτοκά στο δεύτερο. Μάλιστα, στο 78ο λεπτό οι «λανσουά» πήραν το προβάδισμα με τον Λασκαρί, αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR.
Σαν να μην έφτανε αυτό, οι Μονεγάσκοι ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν στην αναμέτρηση, με κεφαλιά του Ζακάρια στο 84’, ωστόσο ο τελευταίος έκανε χέρι στο 90+3 με τον Φρανκόφσκι να ισοφαρίζει με πέναλτι 1-1. Τρεις αγωνιστικές αήττητοι οι γηπεδούχοι (2-1-0) έχοντας φέρει ισάριθμα Under. Η Λυών βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο κόντρα στο Στρασβούργο, αλλά βρήκε τον τρόπο να πάρει μεγάλη νίκη (4-3) με ανατροπή και τρία γκολ σε έντεκα λεπτά για να πετύχει έτσι την πρώτη φετινή νίκη της, μετά τις ήττες που προηγήθηκαν από Ρεν και Μονακό. Η Λανς παίζει ωραίο ποδόσφαιρο και δημιουργεί φάσεις, ενώ η Λυών δείχνει να «ξεμπουκώνει». Θα στραφούμε στο G/G.

Άουγκσμπουργκ – Σεν Πάουλι (G/G)

Η Χάιντενχαϊμ πριν από την διακοπή του πρωταθλήματος διέλυσε με 4-0 την Άουγκσμπουργκ. Στην πρεμιέρα η ομάδα του Γες Τόρουπ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Βέρντερ Βρέμης. Από την άλλη πλευρά η Σεν Πάουλι μετρά δύο ήττες δίχως μάλιστα να σκοράρει κόντρα σε Χάιντενχαϊμ (0-2) και Ουνιόν (1-0). Η Άουγκσμπουργκ θέλει να αφήσει πίσω της το ματς με την Χάιντενχαϊμ εκμεταλλευόμενη τη δυναμική της στο γήπεδο της, ενώ η Σεν Πάουλι ψάχνει για το πρώτο γκολ της. Ματς στο οποίο μπορούν να σημειωθούν γκολ και από τους δύο αντιπάλους.

Χιρόνα – Μπαρτσελόνα (G/G)

Δεύτερη σερί νίκη για την Χιρόνα εκτός έδρας επί της Σεβίλλης (0-2), μετά το 4-0 με αντίπαλο την Οσασούνα. Από την άλλη πλευρά, με χατ-τρικ και δύο ασίστ του εντυπωσιακού Ραφίνια η Μπαρτσελόνα, που είχε και τρία δοκάρια, έκανε το 4Χ4 στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 7-0 της Βαγιαδολίδ στη Βαρκελώνη. Τα τέσσερα γκολ έφτασε ο Λεβαντόφσκι, τα 3 ο Ραφίνια. «Πονηρό» ματς με την πάντα επικίνδυνη Χιρόνα που θυμίζει και πάλι την περυσινή ομάδα. Μπορούν να απειλήσουν επιθετικά τους «Μπλαουγκράνα» οι γηπεδούχοι.

Κάλιαρι – Νάπολι (2)

Χωρίς νίκη παραμένει η Κάλιαρι, αφού δεν τα κατάφερε ούτε στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Λέτσε, γνωρίζοντας την ήττα για την 3η αγωνιστική της Serie A (1-0). Αξίζει να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες από το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, μετά την απευθείας κόκκινη που αντίκρισε ο Ντόργκου. Στον αντίποδα, επική ανατροπή για τη Νάπολι! Οι «παρτενοπέι» βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο απέναντι στην εξαιρετική Πάρμα, αλλά βρήκαν δύο γκολ στις καθυστερήσεις και επικράτησαν 2-1 με γκολ των Λουκάκου και Ανγκισά, για να πάρουν τη δεύτερη νίκη τους σε τρία ματς. Με καλή ψυχολογία η Νάπολι μετά την δεύτερη σερί νίκη της με τον τρόπο μάλιστα που τα κατάφερε. Μπορούν να διευρύνουν το σερί τους οι «παρτενοπέι».