Mega Δευτεριάτικο Παρολί σε απόδοση 13.28

Mega Δευτεριατικο Παρολι σε αποδοση 13.28

Το Mega Παρολί του Freetips247 από τις αναμετρήσεις του Nations σε απόδοση 13.28

Νορβηγία vs Αυστρία (G/G)

Η Νορβηγία κυριάρχησε πλήρως στο Αλμάτι, αλλά το Καζακστάν με μαζική άμυνα και τη βοήθεια των δοκαριών πήρε την ισοπαλία 0-0 στην 1η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας για το Nations League. Οι Νορβηγοί που τελείωσαν το ματς με 20 τελικές (μία στην εστία) είχαν και δεύτερο δοκάρι στο 54′ όταν από σέντρα-σουτ του Νούσα, ο Χάαλαντ έκανε προβολή από τα δύο μέτρα και σημάδεψε το δοκάρι του Σάτσκι. Σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι με λίγες φάσεις, Σλοβενία κια Αυστρία αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1 στο Στάδιο "Στόζιτσε" σε ματς για το 3ο όμιλο της 2ης κατηγορίας του Nations League. Σε ένα ισοροπημένο πρώτο ημίχρονο, η Σλοβενία προηγήθηκε στο σκορ με έυστοχο πέναλτι του Σέσκο στο 16ο λεπτό, αλλά η Αυστρία αντέδρασε και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 28ο λεπτό, όταν μετά από εκπληκτική ασίστ του Εμουένε, ο Λάιμερ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Βίντοβσεκ για το 1-1. Είναι χαρακτηριστικό πως η Αυστρία δεν έχει κερδίσει σε 6 σερί ματς στο Nations League. Η Αυστρία σκοράρει, αλλά δύσκολα διατηρεί το μηδέν στην άμυνα. Οι Νορβηγοί με μπροστάρη τον Χάαλαντ έχουν καλές πιθανότητες να βρουν δίχτυα.

Σλοβενία vs Καζακστάν (1)

Με ισοπαλία ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στην League B του Nations League η Σλοβενα κόντρα στηνη Αυστρία (1-1), στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στο 3ο γκρουπ.
Με τους Άνταμ Τσέριν και Άντραζ Σπόραρ του Παναθηναϊκού να ξεκινούν στο βασικό σχήμα, οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σέσκο στο 16’, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς σε ισορροπία με το τέρμα του Λάιμερ πριν το ημίωρο. Το Καζακστάν στο ντεμπούτο του Στάνισλαβ Τσερτσέσοφ στον πάγκο του στάθηκε τυχερό αποσπώντας εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Νορβηγία. Σε παθητικό ρόλο οι Καζάκοι που στάθηκαν τυχεροί αφού η ομάδα του Χάαλαντ είχε δοκάρια και σωρεία χαμένων ευκαιριών. Από τύχη απέσπασε ισοπαλία στην πρεμιέρα το Καζακστάν. Ανώτερη ποιοτικά η ομάδα η Σλοβενία, έχει τον πρώτο λόγο.

Τουρκία vs Ισλανδία (2-3)

Η Ουαλία ήταν καλύτερη από την Τουρκία στο ντεμπούτο του Γκρεγκ Μπέλαμι στο πάγκο των «Δράκων» (0-0). H Ουαλία κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, χάνοντας σπουδαίες ευκαιρίες να πάρει το προβάδισμα με τους Ράμσεϊ και Ρόντον. Η Τουρκία ψαχνόταν μέσα στο βροχερό Κάρντιφ και σε κανένα σημείο δεν φάνηκε απειλητική.

Στην επανάληψη η Τουρκία μπήκε με διαφορετικό σκεπτικό, έδειξε κάπως επικίνδυνη, όμως το ματς τελείωσε για την ομάδα του Μοντέλα όταν ο Γιλμάζ αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε στο 62ο λεπτό. Η Ουαλία προσπάθησε να εκμεταλλευτεί το πλεονέκτημα αλλά δεν μπόρεσε να λυγίσει την άμυνα των Τούρκων που κράτησε το βαθμό μέχρι το φινάλε.Η Ισλανδία πέτυχε δύο γκολ μετά από εκτελέσεις κόρνερ και μπήκε με νίκη στην πρεμιέρα του Nations League για τον 4ο όμιλο του 2ου γκρουπ δυναμικότητας απέναντι στο Μαυροβούνιο (2-0). Η Ισλανδία ήλεγχε τον ρυθμό του παιχνιδιού και στο 39΄ άνοιξε το σκορ. Η εικόνα δεν άλλαξε στα πρώτα λεπτά της επανάληψης και με τον Θορνστέινσον να σκοράρει πάλι με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκούντμουντσον η Ισλανδία πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων.

Οι Μαυροβούνιοι βελτιώθηκαν με την είσοδο των Γιόβετιτς και Κάμαι, δημιούργησαν δύο καλές στιγμές έφυγαν όμως με άδεια χέρια από το Ρέκιαβικ. Περιμένουμε πιο επιθετική την Τουρκία, ωστόσο η Ισλανδία δεν είναι αμελητέα ποσότητα και μπορεί να συμβάλει στο σκοράρισμα.

Γαλλία vs Βέλγιο (G/G)

Ο Μπράντλεϊ Μπαρκολά άνοιξε το σκορ μόλις στο 13ο δευτερόλεπτο του μεγάλου ντέρμπι του 2ου ομίλου της League A απέναντι στην Ιταλία, στο «Παρκ ντε Πρενς» του Παρισιού, πετυχαίνοντας το πιο γρήγορο γκολ στην ιστορία των «τρικολόρ». Ωστόσο, αυτό δεν ήταν αρκετό για την ομάδα του Ντεσάν να φτάσει στη νίκη, μιας και η «σκουάντρα ατζούρα» έφερε τα πάνω κάτω και με το τελικό 3-1 πέτυχε μία τεράστια νίκη, που την βάζει από πολύ νωρίς σε «θέση οδηγού» για την πρόκριση στην τελική φάση του τουρνουά.

Στην 106η συμμετοχή του με την φανέλα της Εθνικής Βελγίου, ο Κέβιν Ντε Μπρόινε με δύο γκολ - έφτασε τα 30 με την φανέλα των «κόκκινων διαβόλων» - οδήγησε την ομάδα του Ντομένικο Τεντέσκο στο άνετο 3-1 επί του Ισραήλ στο ουδέτερο γήπεδο του Ντέμπρετσεν. Ενδιαμέσα ο Τίλεμανς είχε κάνει το 2-1, με τους Βέλγους να κάνουν το ιδανικότερο «ποδαρικό» στον 2ο όμιλο της League A του Nations League. Η Γαλλία έδειξε να αντιμετωπίζει προβλήματα στην άμυνα κάτι που το ποιοτικό Βέλγιο μπορεί να εκμεταλλευτεί.

Ισραήλ vs Ιταλία (2 & Over 1.5)

το Βέλγιο πήρε τη νίκη με 3-1 κόντρα στο Ισραήλ στον 2ο όμιλο της League A του Nations League. Ο Ντε Μπρόινε άνοιξε το σκορ στο 21', με το αυτογκόλ του Καστάν στο 36' να φέρνει ισορροπία στο ματς. Ο Τίλεμανς στο 48' πέτυχε γκολ για το 2-1 των Red Devils, ενώ ο Ντε Μπρόινε από την άσπρη βούλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Λίγα πράγματα στην πρεμιέρα από τους Ισραηλινούς.

Τι και αν η Γαλλία προηγήθηκε στο 13ο δευτερόλεπτο με τον Μπαρκολά; Η ανανεωμένη και εξαιρετική Ιταλία, έφερε τούμπα το ματς, νίκησε 3-1 μέσα στο Παρίσι και ξεκίνησε ιδανικά στο Nations League. Η «σκουάντρα ατζούρα», δείχνει πως η νέα φουρνιά που έρχεται διαθέτει ποιότητα να πρωταγωνιστήσει ξανά. Έχοντας μοναδική παραφωνία τον τραυματισμό του Καλαφιόρι, ο οποίος επισκίασε το μεγάλο τρίποντο της πρεμιέρας. Η Ιταλία έρχεται με φόρα, την στιγμή που το Ισραήλ δεν έδειξε κάτι το ιδιαίτερο. Θα εμπιστευτούμε την «Σκουάντρα Ατζούρα».