Παρολί σε απόδοση 6.30

Παρολι σε αποδοση 6.30

Το παρολί του Freetips247 από τα ματς της Τρίτης (27/8) σε La Liga και League Cup Αγγλίας!

Μαγιόρκα vs Σεβίλλη (2-3 γκολ)

Η Μαγιόρκα μετά την ισοπαλία στην πρεμιέρα με την Ρεάλ Μαδρίτης, γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Οσασούνα στην Παμπλόνα. Δύο Under σε ισάριθμα παιχνίδια για την ομάδα του Αρασάτε που ψάχνει για το πρώτο «τρίποντο». Η Σεβίλλη μετά το εκτός έδρας 2-2 με την Λας Πάλμας, ηττήθηκε στην Ανδαλουσία με 2-1 από την Βιγιαρεάλ δεχόμενη το γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Η Μαγιόρκα θα αγωνιστεί συντηρητικά, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν πρόκειται να πάρουν ρίσκα σε μια έδρα που παραδοσιακά δυσκολεύονται. Πάμε με τα 2-3 γκολ.

Ράγιο Βαγιεκάνο vs Μπαρτσελόνα (2)

Θετικότατο ξεκίνημα για την Ράγιο Βαγιεκάνο που έμεινε «αλώβητη» στα δύο πρώτα εκτός έδρας παιχνίδια με Σοσιεδάδ και Χετάφε. Μάλιστα κόντρα στην τελευταία η ομάδα του Ίνιγκο Πέρεθ έμεινε στο 0-0. Από την άλλη πλευρά η Μπαρτσελόνα, διπλασίασε τις νίκες της και μάλιστα με το ίδιο σκορ (2-1), αυτή τη φορά επί της Αθλέτικ Μπιλμπάο. Έφτασε ήδη τα τρία γκολ ο Λεβαντόφσκι, ο οποίος βρίσκεται σε φόρμα. Η Μπαρτσελόνα αν και δεν έχει κερδίσει στις τρεις τελευταίες επισκέψεις της στο Βαγιέκας έχει ανακτήσει την αυτοπεποίθηση της και δείχνει ικανή αυτή τη φορά για το διπλό!

Κρίσταλ Πάλας vs Νόριτς (1 & Over 1.5)

Δύο ήττες σε ισάριθμα ματς στην Premier League για την Κρίσταλ Πάλας που δεν κατάφερε να σκοράρει στο «Σέλχαρστ Παρκ» απέναντι στη Γουέστ Χαμ (0-2). Πρώτο ματς στον 2ο Γύρο του League Cup απέναντι στη Νόριτς που βρίσκεται μια κατηγορία πιο κάτω έχοντας κάνει μάλιστα μετριότατη εκκίνηση. Τα «καναρίνια» δεν έχουν νικήσει στις πρώτες αγωνιστικές (0-2-1), έχοντας φέρει δύο σερί ισοπαλίες με Μπλάκμπερν και Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο «Κάροου Ρόουντ». Πρόκειται για μια έδρα στην οποία δεν έχουν νικήσει από το 1996 με την Πάλας μάλιστα τα τελευταία χρόνια να κερδίσει με «καθαρό» σκορ.