Παρολι με σημεια απο Champions League

Κώστας Τόπας

Τις τρεις αναμετρήσεις από τα προκριματικά του Champions League προσεγγίζει το Freetips247.com

Γαλατασαράι vs Γιουνγκ Μπόις (G/G & Over 3.5)

Στο «Ali Sami Yen» η Γαλατασαράι κοντράρεται με τη Γιούνγκ Μπόις (27/08/2024, 22:00) στο δεύτερο μεταξύ τους ματς για τα play – offs του Champions League. Η Γιούνγκ Μπόις επικράτησε με 3-2 στην πρώτη αναμέτρηση. Η σειρά μπορεί να οδηγηθεί στην παράταση και στα πέναλτι. Η ομάδα που θα περάσει θα παίξει στην League Phase του θεσμού, ενώ εκείνη που θα αποκλειστεί θα μεταφερθεί στο Europa League.  Στους τελευταίους 8 αγώνες της Γιούνγκ Μπόις, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις). Οπως και στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες της Γαλατασαράι, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις). Θα πάμε με το G/G & Over 3.5 στο 2.62.

Σάλτσμπουργκ vs Ντιναμό Κιέβου (1 & Over 1.5)

Η Σάλτσμπουργκ φιλοξενήθηκε από την τυπικά γηπεδούχο Ντιναμό Κιέβου στην Πολωνία και επικράτησε με 2-0, βάζοντας βάσεις για την πρόκριση. Ο Ντόργκελες στο 29′ και ο Κιέργκααρντ στο 49′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσαν το αποτέλεσμα. Η Σάλτσμπουργκ δεν έχει ηττηθεί στους τελευταίους 14 αγώνες, ενώ άξιο αναφοράς είναι ότι δεν έχασε σε κανέναν από τους τελευταίους 8 εντός έδρας αγώνες. Γι' αυτό και αξίζει να επιλέξουμε το 1 & Over 1.5 σε απόδοση 1.78.

Σπάρτα Πράγας vs Μάλμε (1 & Over 1.5)

Να κάνει ξανά τη δουλειά εκτός έδρας είναι αναγκασμένη η Μάλμε μετά την εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Σπάρτα Πράγας. Η Σπάρτα Πράγας δεν έχει χάσει στους τελευταίους 14 από 15 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις. Ενώ νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στα προκριματικά. Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της Σπάρτα Πράγας, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις). Από την άλλη, στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της Μάλμε, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ, ενώ τέλος να σημειωθεί ότι η Σπάρτα Πράγας νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση. Θα επιλέξουμε το 1 & Over 1.5 σε απόδοση 2.15.