Το Παρολί Δευτέρας σε απόδοση 7.35

Το Παρολι Δευτερας σε αποδοση 7.35

H τριάδα του Freetips247 από τα αποψινά ματς (26/8) στα κορυφαία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα.

Κάλιαρι – Κόμο (2-3 γκολ)

Πρώτη βαθμολογική απώλεια για την Κάλιαρι που έμεινε στην ισοπαλία δίχως σκορ με την Κάλιαρι στη Σαρδηνία. Στο 80’ οι Ρωμαίοι είχαν δοκάρι με τον Ντόβμικ και δυο λεπτά αργότερα ακυρώθηκε γκολ του Πελεγκρίνι για οφσάιντ. Λίγα πράγματα στην πρεμιέρα για την Κόμο αφού ο νεοφώτιστος σύλλογος ηττήθηκε με 3-0 στο Τορίνο. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 2-0, ενώ στο 90΄ ο Καμπιάσο με ένα πολύ όμορφο γκολ διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Διαφορετικού τύπου παιχνίδι με τις δύο ομάδες να πιστεύουν στους τρεις βαθμούς. Θα πάμε με το εύρος των 2-3 γκολ σε ένα ματς που μπορεί να κριθεί στις λεπτομέρειες.

Βερόνα - Γιουβέντους (G/G)

Απρόσμενα αποτελεσματική η Βερόνα στην πρεμιέρα της Serie A, κατάφερε να συντρίψει την Νάπολι με 3-0 πετυχαίνοντας και τα τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Μοσκιέρα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό σκορ με την Βερόνα να διαχειρίζεται έξυπνα τον ρυθμό του παιχνιδιού. Από την άλλη πλευρά η Γιουβέντους επικράτησε στο «ρελαντί» της Βερόνα (3-0). Οι «Μπιανκονέρι» άνοιξαν το σκορ στο 23’ με γκολ του Σαμουέλ Μπανγκούλα, στο (45+1΄) ο Τίμοθι Γουεά έκανε τα πράγματα πιο εύκολα, ενώ το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 90+1’ με τον Αντρέα Καμπιάσο. Η Βερόνα έδειξε αρκετά κυνική στην πρεμιέρα και είναι ικανή να βρει ξανά δίχτυα. Θα επιλέξουμε το G/G.

Βιγιαρεάλ – Θέλτα (G/G)

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για την Βιγιαρεάλ αφού μετά την ισοπαλία στην πρεμιέρα με την Ατλέτικο Μαδρίτης (2-2), επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας της Σεβίλλης με... buzzer beater του Πέρεθ. Μάλιστα προηγήθηκε μόλις στο 2΄ με τον Ντανζούμα. Η Θέλτα ευνοήθηκε από το πρόγραμμα έχοντας δύο ματς στο Βίγκο, όπου επικράτησε των Αλαβές (2-1) και Βαλένθια (3-1). Μάλιστα κόντρα στις «νυχτερίδες» βρισκόταν πίσω στο σκορ μέχρι το 23΄ πετυχαίνοντας την ανατροπή. Κοινό χαρακτηριστικό και των δύο ομάδων το γκολ όπως φαίνεται μέχρι στιγμής, κάτι που μπορεί να επαναληφθεί και σε τούτο το ματς.