Τα hot σημεια του Σαββατου

Δημήτρης Μύτικας

Γεμάτο το αγωνιστικό πρόγραμμα του Σαββάτου και το Freetips247.com προτείνει στους αναγνώστες του τα πιο hot σημεία της ημέρας σε ένα παρολί με τρία σημεία σε απόδοση 11.51

Σαουθάμπτον - Νότιγχαμ Φόρεστ (2)

Χωρίς νίκες η πρεμιέρα για τις δύο ομάδες. Η Σάουθάμπτον αν και βρέθηκε με αριθμητικό πλεονέκτημα κόντρα στην Νιουκάστλ δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό, γνωσρίζοντας την ήττα με σκορ 1-0. Από την άλλη η Νότιγχαμ μπορεί να ήταν με το «τρίποντο» τέσσερα λεπτά πριν ολοκληρωθεί το 90λεπτο, αλλά γνώρισε την ισοφάριση από την Μπόρνμουθ για το τελικό 1-1.

Στην αναμέτρηση αυτή θα πάμε με τη νίκη της Νότιγχαμ. Η Σαουθάμπτον δυσκολεύται αρκετά να επιτεθεί γεγονός που έγινε ξεκάθαρο, όταν βρέθηκε με παίκτη παραπάνω κόντρα στην Νιουκάστλ. Η γηπεδούχος στάθηκε αρκετά άτυχη στην πρεμιέρα της στην Premier League και απέναντι στην Σαουθάμπτον έχει τη δυνατότητα και την ποιότητα να πάρει το «τρίποντο» που δεν κατάφερε κόντρα στην Μπόρνμουθ. Σημείο, το οποίο προσφέρεται στο 2.88.

Εσπανιόλ - Ρεάλ Σοσιεδάδ (2)

Αμφότερες γνώρισαν την ήττα στο πρώτο τους ματς στην φετινή La Liga. Η γηπεδούχος Εσπανιόλ ηττήθηκε από την Βαγιαδολίδ με 1-0 εκτός έδρας, ενώ η Σοσιεδάδ στάθηκε κατώτερη των περιστάσεων στην έδρα της κόντρα στην Ράγιο Βαγεκάνο, χάνοντας με σκορ 2-1.

Σε αυτό το ματς πιστεύουμε πως η διαφορά ποιότητας θα κάνει τη διαφορά. Οι Βάσκοι έχουν καλύτερη ομάδα από την Εσπανιόλ, η οποία φέτος στοχεύει στην παραμονή της στην μεγάλη κατηγορία. Το διπλό προσφέρεται άνω του διπλασιασμού (2.10), γεγονός που δεν μπορούμε να παραλείψουμε. Πιστεύομε πως εύκολα ή δύσκολα η Ρεάλ Σοσιεδάδ θα πάρει το πρώτο της τρίποντο στη φετινή σεζόν με την παράδιση να είναι μαζί της, καθώς στα τελευταία πέντε μεταξύ τους ματς μετράει τέσσερις νίκες.

Πάρμα - Μίλαν (2 & Over 1.5)

Με ισοπαλίες ξεκίνησε η χρονιά για τις δύο ομάδες. Η Πάρμα στην έδρα της, αν και βρέθηκε να προηγείται της Φιορεντίνα στο 75ο λεπτό είδε τους «βιόλα» να ισοφαρίζουν σε 1-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ. Από την άλλη, η Μίλαν παρά το γεγονός ότι ήταν με δύο πίσω στο σκορ (2-0) μπόρεσε να επανέλθει και στα... χασομέρια του ματς να πάρει το βαθμός της ισοπαλίας (2-2).

Η Μίλαν παρά την γκέλα στην πρεμιέρα της παραμένει από τις βασικές υποψήφιες για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Σίγουρα, αυτό πρέπει να το δείξει και στο γήπεδο. Η ποιότητα που έχειν δεν συγκρίνεται με αυτή της Πάρμα. Θα πάμε με το διπλό των Μιλανέζων, το οποίο θα συνδυάσουμε με το Over 1.5. Οι τέσσερις από τις τελευταίες πέντε νίκες της Μίλαν κόντρα στην Πάρμα είχαν τουλάχιστον δύο τέρματα. Σημείο το οποίο προσφέρεται στο 1.93.