Bet Builder στα ματς Άγιαξ - Παναθηναϊκός και ΑΕΚ - Νόα

Bet Builder στα ματς Άγιαξ - Παναθηναϊκος και ΑΕΚ - Νοα

Δημήτρης Μύτικας

Με τις αναμετρήσεις των ελληνικών ομάδων θ’ ασχοληθεί το Freetips247.com και πιο συγκεκριμένα με το Άγιαξ - Παναθηναϊκός και ΑΕΚ - Νόα προτείνοντας δύο Bet Builder.

ΑΕΚ - Νόα

Ξεκινάμε με το πρώτο χρονικά ματς, το οποίο θα διεξαχθεί στην Νέα Φιλαδέλφεια στις 20:30. Η ΑΕΚ βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο, καθώς στην Αρμενία ηττήθηκε με σκορ 3-1 και πρέπει να εκμεταλλευτεί στο μέγιστο τη δυναμική της έδρα της. Το έργο της είναι δύσκολο, αλλά είναι αναγκασμένη να κάνει τη νίκη για να μην χάσει το ευρωπαϊκό ταξίδι τη φετινή σεζόν.

Αναφορικά με το ματς στη Νέα Φιλαδέλφεια ανάμεσα σε ΑΕΚ και Νόα θα προτείνουμε Bet Builder με τρεις επιλογές σε απόδοση 5.70. Πρώτη επιλογή θα είναι η νίκη της Ένωσης με ασιατικό χάντικαπ -1. Η γηπεδούχος έχει ανάγκη την ευρεία νίκη για να βάλει τις βάσεις για την πρόκριση στα Play Offs. Αυτό πέρα από ελπίδες για πρόκριση θα της δώσει και ψυχολογικό boostάρισμα μετά από μία δύσκολη εβδομάδα για τον σύλλογο.

Συνεχίζουμε με το Over 1.5 στο πρώτο ημίχρονο ως δεύτερη επιλογή. Η ΑΕΚ θα μπει με το μαχαίρι στα δόντια από το πρώτο δευτερόλεπτο. Η Νόα δεν κατέχει την πιο σταθερή άμυνα, γεγονός που μπορεί να εκμεταλλευτεί η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα. Για το λόγο αυτό αναμένουμε παραγωγικό ματς, ξεκινώντας πάντα από πρώτο ημίχρονο.

Τρίτο σημείο το οποίο ανεβάζει την απόδοση του Bet Builder είναι το Over 0.5 γκολ τη Νόα. Σίγουρα η ΑΕΚ έχει τον πρώτο λόγο στο ματς, αλλά οι αδυναμίες της στην άμυνα την έφεραν να βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο. Στην Νέα Φιλαδέλφεια, η ΑΕΚ από το πρώτο δευτερόλεπτο θα μπει επιθετικά πράγμα που θα δημιουργήσει κενά στην άμυνα της. Οι Αρμένιοι στην έδρα τους εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο τα προβλήματα στην άμυνα της Ένωσης. Περιμένουμε πως και στην Ελλάδα θα ψάξουν την ευκαιρία τους για ένα γκολ, το οποίο θ’ αυξήσει κατακόρυφα τις ελπίδες τους για πρόκριση στα Play Offs του Conference League.

Άγιαξ - Παναθηναϊκός

Σαράντα πέντε λεπτά, στο Άμστερνταμ, ο Παναθηναϊκός θ’ αναμετρηθεί με τον Άγιαξ θέλοντας να φέρει... τούμπα το εις βάρος του σκορ (1-0). Οι «πράσινοι» θα χρειαστούν νίκη με δύο τέρματα, ενώ με ένα γκολ διαφορά θα στείλουν την υπόθεση πρόκριση στην παράταση.

Σχετικά με το Bet Builder σε αυτό το ματς θα πάμε με τρεις επιλογές οι οποίες βγάζουν απόδοση 4.60. Πρώτο σημείο θα είναι η νίκη του Άγιαξ. Αναμφίβολα, ο Αίαντας θέλει να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ και το γεγονός ότι έχει περισσότερα ματς στα πόδια του από τον Παναθηναϊκό. Οι Ολλανδοί έδειξαν στο ΟΑΚΑ πως τη δεδομένη στιγμή βρίσκονται ένα σκαλί πάνω. Περιμένουμε νίκη των γηπεδούχων.

Επόμενο σημείο του Bet Builder θα είναι η 1+ προσπάθεια εντός εστίας από τον Γερεμέγεφ. Ο Σουηδός έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη του Αλόνσο γεγονός που ενδεχομένως να τον φέρει στο βασικό σχήμα κόντρα στο Άγιαξ. Ο επιθετικός των «πράσινων» πιστεύουμε πως θα αποτελέσει σημείο κατατεθέν για τον Παναθηναϊκό και θα βρει το δρόμο ν’ αεπιλήσει την εστία, έστω και μία φορά.

Τελευταία επιλoγή στο Bet Builder του Freetips247.com θα είναι στα κόρνερ του Άγιαξ, με το Over 5.5 να είναι το σημείο. Ο Άγιαξ δεν έχει σιγουρέψει τη νίκη, αυτό από μόνο του θα τον αναγκάσει να επιτεθεί απέναντι στον Παναθηναϊκό ο οποίος θα έχει κάποια κενά στην άμυνα μιας και θ’ αναγκαστεί να παίξει μπροστά για να καλύψει το μειονέκτημα από το πρώτο ματς. Έτσι, λοιπόν αναμένουμε οι γηπεδούχοι να εκτελέσουν αρκετά κόρνερ, με το σημείο να μοιάζει αρκετά βατό.