Παρολι απο Βελγιο και Αυστρια σε αποδοση 6.94

Δημήτρης Μύτικας

Με τα παιχνίδια από Βέλγιο και Αυστρία ασχολείται το Freetips247.com και προτείνει τριάδα σε απόδοση 6.94.

Μαλίν - Βέστερλο (Over 1.5 γκολ 2ο ημίχρονο)

Δεύτερη αγωνιστική για το βελγικό πρωτάθλημα με την αναμέτρηση Μαλίν - Βέστερλο να ανοίγουν το πρόγραμμα του Σαββάτου στην Jupiler Pro League. Αντίθετες πρεμιέρες για τις δυο ομάδες στο πρωτάθλημα με την Μαλίν να μένει στο ισόπαλο 1-1 με την Κλαμπ Μπριζ και την Βέστερλο να πραγματοποιεί άνετη νίκη κόντρα στην Σερκλ Μπριζ με σκορ 3-0.

Τα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έχουν λήξει όλα με σκορ. Μάλιστα, τα τρια από τα τελευταία έχουν προσφέρει πολλά γκολ και πολύ θέαμα. Δεν θα μπλέξουμε με σημείο, καθώς είναι ακόμα αρχή στο πρωτάθλημα, αλλά θα πάμε στα γκολ του ματς. Ειδικότερα θα προτείνουμε γκολ ημιχρόνου και θα πάμε στο Over 1.5 του δεύτερου μισού της αναμέτρησης. Οι δυο ομάδες πιθανότατα θα έχουν αποκτήσει ρυθμό στο δεύτερο 45λεπτο γεγονός το οποίο μπορεί να βοηθήσει και στην… παραγωγή του σκορ. Σημείο σε απόδοση 1.70.

Χάρτμπεργκ - ΛΑΣΚ Λιντζ (Χ ημίχρονο)

Ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Αυστρίας με τις Χάρτμπεργκ και ΛΑΣΚ Λιντζ να κάνουν πρεμιέρα στη νέα σεζόν. Γεμάτη προετοιμασία για τι δυο ομάδες, με την φιλοξενούμενη να μετράει ήδη ένα επίσημο παιχνίδι για το κύπελλο Αυστρίας, όπου και επικράτησε της Ουνιόν Γκουρτέν μα 3-0 σκορ.

Κάθε πρεμιέρα είναι δύσκολη για κάθε ομάδα. Ειδικότερα, όταν πρόκειται για μια αρκετά αμφίρροπη αναμέτρηση όπως η σημερινή. Περιμένουμε πρώτο μισό αρκετά κλειστό και κακό σε ρυθμό. Θα πάμε με το Χ ημίχρονο το οποίο προσφέρεται σε απόδοση 2.07.

Σεντ Τρουίντεν - Σαρλερουά (2-3 γκολ)

Αμφίρροπη δεύτερη αγωνιστικής για Σεντ Τρουίντεν και Σαρλερουά. Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με το… αριστερό τη νέα σεζόν στο πρωτάθλημα Βελγίου, με την Σεντ Τρουίντεν να ηττάται εκτός έδρας από την Άντερλεχτ, ενώ η Σαρλερουά να γνωρίζει την ήττα στην έδρα της από την Αντβέρπ. Αμφότερες παρουσίασαν αστάθειες στα αμυντικά τους καθήκοντα και αρκετές αδυναμίες στη δημιουργία φάσεων.

Στην αναμέτρηση θα πάμε με τα γκολ, διότι είναι αρκετά ρισκαδόρικα το να μπλέξουμε με κάποιο σημείο. Η παράδοση των μεταξύ τους αναμετρήσεων έχει προσφέρει χαμηλά σκορ. Μάλιστα στα τελευταία πέντε μεταξύ τους μόνο ένα ματς έχει βγει Over 2.5. Γι΄αυτό, λοιπόν, θα προτείνουμε το εύρος τερμάτων 2-3 ως μία πιο safe επιλογή, η οποία προτείνεται κοντά στον διπλασιασμό (1.97).