Mega Conference League Accumulator: Πεντάδα με συνολική απόδοση 16.66!

Mega Conference League Accumulator: Πενταδα με συνολικη αποδοση 16.66!

Το Freetips247 εστιάζει ματς του Conference League, ξεχωρίζοντας μια πεντάδα αγώνων από το αποψινό πρόγραμμα (18/7).

Σκέντιγια vs Νόα (1Χ & Over 1.5)

Η Σκέντιγια από τα Σκόπια καλείται να ανατρέψει το 2-0 του πρώτου αγώνα. Δεν πήραν ρίσκα στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης οι δύο ομάδες αν και η Νόα στην επανάληψη έγινε πιο επιθετική. Οι Αρμένιοι σκόραραν και τα δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο βάζοντας έτσι τα θεμέλια της πρόκρισης για την επόμενη φάση. Αρκετά υπολογίσιμη στην έδρα της η Σκέντιγια όπως έχει δείξει στα τελευταία χρόνια στη διοργάνωση. Θα καταφύγουμε στο combo 1Χ & Over 1.5 γκολ, καθώς η Σκέντιγια για να ελπίζει θα πρέπει να ρισκάρει.

Kουόπιο vs Στράσεν (1)

Ανοικτούς λογαριασμούς άφησε το 0-0 του πρώτου αγώνα με την Κουόπιο να ολοκληρώνει την αναμέτρηση με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ιβοριανού μπακ Σισέ στο 75΄. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην κορυφή του φινλανδικού πρωταθλήματος, ενώ το πρωτάθλημα στο Λουξεμβούργο σε ότι αφορά την Στράσεν ξεκινά στις αρχές Αυγούστου. Η Κουόπιο είναι σε θέση τούτη τη φορά να εκμεταλλευτεί την έδρα της φτάνοντας στην πρόκριση.

Ζαλγκίρις Βίλνιους vs Βάασα (1 & Over 1.5)

Η Ζαλγκίρις Βίλνιους έκανε το μεγάλο βήμα για πρόκριση υπερισχύοντας μέσα στη Φινλανδία της Βάασα με 2-1. Οι Φινλανδοί έμειναν με 10 παίκτες στο 72΄ λόγω αποβολής του Μίτκανεν με τον Λευκορώσο μέσο Κέντις να δίνει στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων τη νίκη στους Λιθουανούς. Το τελικό σκορ φαντάζει κολακευτικό για την Βάασα, αφού η Ζαλγκίρις Βίλνιους επέβαλε πλήρως τον ρυθμό της χάνοντας διαδοχικές κλασικές ευκαιρίες! Οι γηπεδούχοι έχουν τη δυναμική για να ζευγαρώσουν τις νίκες τους.

Μπρεϊντάμπλικ vs Τίκβες (G/G)

Έντονες συγκινήσεις έκρυβε το πρώτο ματς στα Σκόπια, καθώς η ισλανδική Μπρεϊντάμπλικ αν και βρέθηκε να προηγείται στο 30΄ με 2-0, εντούτοις γνώρισε την ήττα με 3-2 αφού δέχθηκε από το 74΄ και έπειτα τρία γκολ. Ανοικτό ματς με εκατέρωθεν φάσεις, κάτι που αναμένουμε να συμβεί και στη ρεβάνς στην Ισλανδία.

Βλάζνια vs Βαλούρ (Over 2.5)

Άκρως ανταγωνιστική η Βλάζνια, αφού μολονότι ολοκλήρωσε το ματς με 9 παίκτες λόγω αποβολών των Ντέλιου (82΄) και Τζουκάι (90'+9) κατάφερε να πάρει την ισοπαλία στην Ισλανδία χάρη σε γκολ του Ντόνταϊ στο 84΄ (2-2). Ματς με έντονες συγκινήσεις και εκατέρωθεν φάσεις με τις άμυνες των δύο αντιπάλων να μην εμπνέουν εμπιστοσύνη. Κάτι ανάλογο αναμένουμε και στη ρεβάνς στα Σκόδρα, με το Over να έχει ξανά αρκετές πιθανότητες επαλήθευσης.