Αργεντινή - Καναδάς: Bet Builder στο 32.00

Αργεντινη - Καναδας: Bet Builder στο 32.00

Κώστας Τόπας

Το Freetips247.com επικεντρώνεται στην αναμέτρηση Αργεντινή - Καναδάς.

Ο τερματοφύλάκας της Άστον Βίλα, Εμιλιάνο Μαρτινες βγήκε μπροστά για την Αργεντινή στον προημιτελικό του Copa America με το Εκουαδόρ, έπιασε δύο πέναλτι στην σχετική διαδικασία και έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του με 4-2. Νωρίτερα, οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες με 1-1 στην κανονική διάρκεια (στα προημιτελικά και στα ημιτελικά δεν υπάρχει παράταση στο Copa America).

🔥EURO 2024 | Αποκλειστική Προσφορά* Καλωσορίσματος στην κατάκτηση της Αγγλίας

Από την άλλη, ο  Καναδάς έγραψε ιστορία στην πρώτη συμμετοχή του στο Copa America, αφού επικράτησε με 4-3 στα πέναλτι (1-1 κανονική διάρκεια) της Βενεζουέλας και προκρίθηκε στα ημιτελικά της διοργάνωσης, όπου θα αντιμετωπίσει την Αργεντινή.

Τα στατιστικά του αγώνα:

• Η Αργεντινή δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
  • Στους τελευταίους 5 αγώνες του Καναδά, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της Αργεντινής, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Κόπα Αμέρικα).
  • Η Αργεντινή νίκησε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
  • Ο Καναδάς ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.

Για το Bet Builder:

Θα επιλέξουμε το Χ στην αναμέτρηση, καθώς ο Καναδάς απέδειξε ότι είναι σκληρό καρύδι και πως δεν παρατάει τα παιχνίδια του. Οπως και η Αργεντινή στις τελευταίες αναμετρήσεις δεν έδειξε το πρόσωπο που ενδεχομένως περιμέναμε, παρουσιάζοντας αρκετά προβλήματα τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά. Το Χ το συναντάμε στο 4.65. Επιπλέον, θα πάμε με τo Over 4.5 κάρτες στην αναμέτρηση στο 1.72, καθώς τόσο η Αργεντινή όσο και ο Καναδάς φημίζονται για τα σκληρά τους μαρκαρίσματα έως τώρα στη διοργάνωση. Επίσης θα επιλέξουμε να σκοράρει ο Λαουτάρο Μαρτίνες στο 2.15, ο οποίος με την Αργεντινή βρίσκεται σε τρομερή φόρμα και μπορεί να βρει δίχτυα γι' ακόμη μία αναμέτρηση.