Κολομβία – Παναμάς: Σε καλό μομέντουμ η Κολομβία, με άγνοια κινδύνου ο Παναμάς

Κολομβια – Παναμας: Σε καλο μομεντουμ η Κολομβια, με αγνοια κινδυνου ο Παναμας

Από τον Μάρτιο του 2022 παραμένει αήττητη η Κολομβία κάτι που μεταφράζεται σε 26 ματς. Αξιόμαχος με τον Κρίστιανσεν στον πάγκο ο Παναμάς.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στη Βραζιλία και την Κολομβία με την ομάδα του Χάμες Ροντρίγκες να τερματίζει στην πρώτη θέση του δεύτερου ομίλου και να αντιμετωπίζει πλέον στα προημιτελικά τον Παναμά. Μεγάλες συγκινήσεις στο πρώτο ημίχρονο. Αρχικά ο Χάμες είχε δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ πριν τη συμπλήρωση του πρώτου δεκάλεπτου.

🔥EURO 2024 | Αποκλειστική Προσφορά* Καλωσορίσματος στην κατάκτηση της Αγγλίας

Εν συνεχεία η Βραζιλία άνοιξε το σκορ με ένα εκπληκτικό γκολ από εκτέλεση φάουλ του Ραφίνια στο 12' με τον Βραζιλιάνο να στέλνει τη μπάλα στο αριστερό «παραθυράκι» της εστίας του Βάργκας.Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους η Κολομβία έφτασε στην ισοφάριση όταν άνοιξε ωραία τη μπάλα από τα δεξιά, ο Μουνιόθ έγινε αποδέκτης της και με πλασέ νίκησε τον Άλισον.

Στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες είχαν φάσεις με την Κολομβία να απειλεί σε ροή αγώνα σε αντίθεση με τη "Σελεσάο" που πάλι απειλούσε μέσα από στατικές φάσεις. Το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος όμως και η ομάδα του Χάμες τερμάτισε στην πρώτη θέση του ομίλου της. Είχαν προηγηθεί νίκες της Κολομβίας απέναντι σε Παραγουάη (2-1) και Κόστα Ρίκα (3-0).

🔥H καλύτερη Euro Offer aπό τη Novibet και τη Wolt!

Μια ιστορική πρόκριση στους "8" του Copa America πέτυχε ο Παναμάς, καθώς για πρώτη φορά στην ιστορία του άφησε εκτός τις ΗΠΑ (τις προηγούμενες πέντε φορές σε ομίλους Gold Cup είχαν προκριθεί οι ΗΠΑ), μετά τη νίκη που πέτυχε κόντρα στη Βολιβία με 3-1. Οι παίκτες του Κρίστιανσεν πήραν κεφάλι στο σκορ στο 22ο λεπτό με τον Φαχάρδο. Η Βολιβία απάντησε με τον Μπρούνο Μιράντα στο 69', αλλά ο Παναμάς με τα δύο γκολ του Γκερέρο στο 79' και του Γιάνις στο 90+1' έκλεισαν το τρίποντο.

🔥EURO με το συλλεκτικό album του EURO 2024 για τα νέα μέλη κι ένα ακόμα super έπαθλο*

Έτσι για το Bet Builder θα στραφούμε στον άσο της Κολομβίας περιμένοντας ωστόσο αντίσταση από τον μαχητικό Παναμά. Εξ ου το combo με το Under 3.5.

Δεύτερη επιλογή το Over 3.5 κίτρινες κάρτες σε ένα παιχνίδι όπου οι Παναμένοι «καμικάζι» θα κάνουν το παν για να αποτρέψουν τον όποιο κίνδυνο στην περιοχή τους, ακόμη και αν χρειαστούν σκληρά μαρκαρίσματα.

Κλείνουμε την τριάδα του Bet Builder περιμένοντας τον Λουίς Ντίας της Λίβερπουλ να σημειώσει το δεύτερο του γκολ στη διοργάνωση. Ο 27χρονος έχει σημειώσει 2 γκολ στα 4 τελευταία ματς με την Κολομβία και διαθέτει την ποιότητα για να ηγηθεί των επιθετικών προσπαθειών της ομάδας του.