Ουρουγουάη – Βραζιλία: Με άγριες διαθέσεις η Ουρουγουάη, πλήγμα με Βινίσιους η Βραζιλία!

Ουρουγουαη – Βραζιλια: Με αγριες διαθεσεις η Ουρουγουαη, πληγμα με Βινισιους η Βραζιλια!

Ένα γκολ του Ολιβέιρα ήταν αρκετό για την Ουρουγουάη που έκανε την τρίτη της νίκη και εξασφάλισε την πρώτη θέση, αφήνοντας εκτός τις ΗΠΑ που έμειναν εκτός συνέχειας από τη φάση των ομίλων. Χωρίς Βινίσιους η Βραζιλία που πέτυχε μόλις μια νίκη στον όμιλο. Προημιτελικός με τεράστιο ενδιαφέρον.

Η ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα διαχειρίστηκε άψογα το παιχνίδι από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό, βγάζοντας εκτός ρυθμού τις ΗΠΑ που έψαχναν απεγνωσμένα τη νίκη για την πρόκριση στα προημιτελικά. Είχαν προηγηθεί οι νίκες κόντρα σε Παναμά (3-1) και Βολιβία (5-0). Τρίτο φαβορί για την κατάκτηση του Copa America η «Σελέστε» πίσω από Αργεντίνη (2.15) και Βραζιλία (4.25).

🔥EURO 2024 | Αποκλειστική Προσφορά* Καλωσορίσματος στην κατάκτηση της Αγγλίας

Από την άλλη πλευρά η Βραζιλία έμεινε στο 1-1 με την Κολομβία, χάνοντας έτσι την πρωτιά του ομίλου με συνέπεια να πέσει πάνω στην Ουρουγουάη. Μία νίκη επί της Παραγουάης (4-1) και δύο ισοπαλίες (με Κολομβία και Κόστα Ρίκα) ο απολογισμός της ομάδας του Ντοριβάλ Ζούνιορ που προβλημάτισε με την απόδοση της.

🔥H καλύτερη Euro Offer aπό τη Novibet και τη Wolt!

Παρότι κατάφερε να προηγηθεί 12' με τον Ραφίνια, η Βραζιλία δεν μπόρεσε να διατηρήσει το προβάδισμα. Πλήγμα συνιστά η απουσία του Βινίσιους που συμπλήρωσε κάρτες!

Έτσι για το Bet Builder θα βασιστούμε αρχικά στο εύρος των 2-3 τερμάτων. Σημαντική η απουσία του Βινίσιους. Η Βραζιλία δεν πείθει, αλλά διαθέτει βαριά φανέλα. Περιμένουμε συντηρητική προσέγγιση και από τις δύο ομάδες, η οποία μπορεί να οδηγήσει ακόμη και σε παράταση.

Με την λογική του ντέρμπι και των μη ρίσκων τουλάχιστον στο πρώτο ημίχρονο θα καταφύγουν στο Under 1.5 γκολ στο πρώτο 45λεπτο.

Κλείνουμε την τριάδα περιμένοντας να πέσουν κορμιά στο γήπεδο σε ένα κλασικό λατινοαμερικάνικο ντέρμπι. Το Over 4.5 κίτρινες κάρτες στο 1.47.