Copa America: Για την έκπληξη η Τζαμάικα, «καίγεται» το Μεξικό!

Copa America: Για την εκπληξη η Τζαμαικα, «καιγεται» το Μεξικο!

Τα Bet Builder του Freetips από τα δύο αποψινά ματς του Copa America ανάμεσα σε Τζαμάικα και Βενεζουέλα, αλλά και Μεξικό και Εκουαδόρ.

Τζαμάικα – Βενεζουέλα

Δύο ήττες σε ισάριθμα ματς για την Τζαμάικα που μετά την ήττα με 1-0 από το Μεξικό δεν τα κατάφερε ούτε απέναντι στον Ισημερινό χάνοντας με 3-1. Στις καθυστερήσεις των δύο ημιχρόνων δέχθηκε γκολ η ομάδα του Χάλγκριμσον που μείωσε προσωρινά σε 2-1. Από την άλλη πλευρά η Βενεζουέλα εντυπωσιάζει έχοντας δύο νίκες κόντρα σε Ισημερινό (1-2) και Μεξικό (1-0) με αποτέλεσμα να έχει εξασφαλίσει την πρόκριση.

Ο Ροντόν με πέναλτι στο 57΄ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, ενώ αντίθετα ο Πινέδα της ΑΕΚ αστόχησε από τα 11 βήματα στο 88΄ χάνοντας την ευκαιρία να ισοφαρίσει.

Έτσι για το Bet Builder θα ρισκάρουμε στη διπλή ευκαιρία υπέρ της Τζαμάικα, από την στιγμή που η Βενεζουέλα έχει εξασφαλίσει την πρόκριση. Οι Τζαμαϊκανοί με λίγη τύχη μπορούν να διεκδικήσουν ένα θετικό αποτέλεσμα. Άλλωστε η Βενεζουέλα δεν είναι κάποια υπερδύναμη.

Με την λογική πως η Τζαμάικα μπορεί να παλέψει για θετικό αποτέλεσμα, θα στραφούμε στο G/G κάτι που έπραξε και απέναντι στον Ισημερινό.

Κλείνουμε την τριάδα του Bet Builder με το Over 0.5 γκολ στο ημίχρονο για την Τζαμάικα αναμένοντας ένα ματς με ρυθμό από το ξεκίνημα. Με λίγη τύχη οι «Ρέγκε Μπόις» μπορούν να σκοράρουν.

Μεξικό - Εκουαδόρ

Το Μεξικό νίκησε στην πρεμιέρα με 1-0 την Τζαμάικα, όμως στο ματς της δεύτερης αγωνιστικής υπέστη ήττα από την Βενεζουέλα με πέναλτι που δέχθηκε από τον Ροντόν στο 57΄. Ο Πινέδα της ΑΕΚ έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 88΄ αστοχώντας στο πέναλτι που κέρδισε. Κρίσιμο ματς για τους Μεξικανούς αφού χρειάζονται μόνο νίκη για να προκριθούν. Από την άλλη πλευρά ο Ισημερινός μετά την ήττα στην πρεμιέρα από την Βενεζουέλα (2-1) επικράτησε με 3-1 της Τζαμάικα. Έτσι μπήκε σε τροχιά πρόκρισης και παίζει τα ρέστα της στην αναμέτρηση με το Μεξικό.

Πρώτη επιλογή για το Bet Builder αποτελεί το G/G. Αφενός ο Ισημερινός σκοράρει, αλλά και δέχεται γκολ, αφετέρου δε σε πέντε επίσημα παιχνίδια με αντίπαλο το Μεξικό όλα ανέδειξαν G/G.

Από εκεί και πέρα το γεγονός πως το Μεξικό προκρίνεται μόνο με νίκη θα αναγκάσει την ομάδα του Χάιμε Λοθάνο να επιτεθεί. Οι Μεξικανοί είναι σε θέση να επικρατήσουν, ωστόσο θα τους στηρίξουμε με κάλυψη στην ισοπαλία.

Κλείνουμε την τριάδα του Bet Builder επιλέγοντας το Under 1.5 γκολ στο ημίχρονο εκτιμώντας πως τουλάχιστον στο ξεκίνημα οι δύο ομάδες δεν θα ανοίξουν τα χαρτιά τους.