Μετς – Σεντ Ετιέν: Bet Builder σε απόδοση 8.25

Μετς – Σεντ Ετιεν: Bet Builder σε αποδοση 8.25

Η Σεντ Ετιέν επικράτησε της Μετς με 2-1, κάνοντας σημαντικό βήμα για να επιστρέψει στη Ligue 1 μετά από δυο χρόνια.

Με γκολ του Ιρβάν Καρντονά στο 80ό λεπτό οι «Πράσινοι» υπερίσχυσαν στο «Stade Geoffroy-Guichard» στον πρώτο τελικό των play off παραμονής/ανόδου στη Ligue 1 κι απέκτησε προβάδισμα για την τελευταία ανοικτή θέση που οδηγεί στην πρώτη κατηγορία της Γαλλίας και στο πρωτάθλημα της περιόδου 2024/25. Η Σεντ Ετιέν ήρθε με φόρα από την εύκολη νίκη της απέναντι στη Ροντέ στα ημιτελικά (2-0). Η ομάδα του Ολιβιέ Νταλ' Όλιο άνοιξε το σκορ στο 19’ με τον Ιμπραχίμ Σισοκό.

🔥 Nέα προσφορά* γνωριμίας χωρίς κατάθεση στο betshop! Βρες την εδώ!👈

Η Μετς (16η στην φετινή Ligue 1) κατάφερε να ισορροπήσει γρήγορα το παιχνίδι κι έφερε το ματς στα ίσια στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου με το τέρμα του Ιμπραχίμα Σισοκό. Την τελευταία… λέξη, ωστόσο, την είπε ο Καρντονά στο 80′ με πολύ από την δεύτερη ασίστ του Καφαρό και πλέον οι δύο ομάδες θα λύσουν μια και καλή τις… διαφορές τους στη ρεβάνς της Κυριακής (2/6, 18:00) στο «Σεν Σιμφοριέν».

🔥 Super Combo Προσφορά* χωρίς κατάθεση στη Νovibet

Το Bet Builder του Freetips247

Έτσι για το Bet Builder θα επιλέξουμε αρχικά την κλίμακα τερμάτων στα 2-3 γκολ, όπως συνέβη και στο πρώτο ματς. Πρόκειται για αγώνα λεπτών ισορροπιών δίχως αύριο με την Μετς να μην έχει άλλη επιλογή από το να επιτεθεί.

Δεύτερη επιλογή το Under 1.5 γκολ στο Α΄ Ημίχ. με την λογική πως λόγω της κρισιμότητας του παιχνιδιού δύσκολα θα ανοίξει το ματς στο πρώτο ημίχρονο.

Κλείνουμε την τριάδα ρισκάροντας πως ο φορμαρισμένος φορ της Σεντ Ετιέν, Ιρβίν Καρντονά θα σκοράρει για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι. Ο 26χρονος επιθετικός στην πιο καθοριστική καμπή της σεζόν δείχνει να βρίσκει την φόρμα του.