Σεντ Ετιέν – Μετς: Bet Builder σε απόδοση 5.10!

Σεντ Ετιεν – Μετς: Bet Builder σε αποδοση 5.10!

Το Bet Builder του Freetips247 από τo πρώτο ματς των μπαράζ για μια θέση στη Ligue 1 της επόμενης σεζόν μεταξύ Σεντ Ετιέν και Μετς.

Η 4η της τελικής βαθμολογίας της Ligue 1, Ροντέ αντιμετώπισε αρχικά στα μπαράζ για την άνοδο την Παρί επικρατώντας στα πέναλτι με 3-2, με το ματς να λήγει στην κανονική διάρκεια του 2-2.

Στη συνέχεια η Σεντ Ετιέν η οποία κατετάγη στην 3η θέση επιβλήθηκε με 2-0 της Ροντέ σκοράροντας στο 64΄ και στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων παίρνοντας έτσι το εισιτήριο για τον μεγάλο διπλό τελικό των μπαράζ απέναντι στην 16η της βαθμολογίας της Ligue 1, Μετς με στόχο μια θέση για την μεγάλη κατηγορία του γαλλικού ποδοσφαίρου στην επόμενη σεζόν!Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά του δεν μπόρεσαν να αποτρέψουν την διαδικασία των μπαράζ παρά την ήττα με 2-1 της 15ης Χάβρης από την Μαρσέιγ, αφού με την σειρά τους ηττήθηκαν 0-2 από την πρωταθλήτρια Παρί Σεν Ζερμέν.

🔥 Nέα προσφορά* γνωριμίας χωρίς κατάθεση στο betshop! Βρες την εδώ!👈

Η Μετς πλήρωσε ουσιαστικά το κακό της φίνις με τέσσερις διαδοχικές ήττες από Λιλ, Ρεν, Στρασβούργο και Παρί όπου δέχθηκε συνολικά 9 γκολ.

Το Bet Builder του Freetips247:

Αρκετά γκολ σημειώνονται στα τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων, αλλά και στα τελευταία παιχνίδια τους. Η Σεντ Ετιέν βρίσκει δίχτυα, ενώ η Μετς παίζει ανοικτά. Πρώτη επιλογή μας στο Bet Builder το G/G.

Από εκεί και πέρα η Σεντ Ετιέν είναι ομάδα έδρας και ποντάρει πολλά στη δυναμική της στο Ζοφρουά Γκισάρ. Οι «Πράσινοι» χρειάζονται ένα θετικό αποτέλεσμα ενόψει της ρεβάνς και οι πιθανότητες να μην ηττηθούν είναι σημαντικές.

Κλείνουμε την τριάδα επιλέγοντας τον άσο στο πρώτο ημίχρονο στο ημίχρονο της Σεντ Ετιέν. Οι γηπεδούχοι αναμένεται να μπουν δυναμικά ψάχνοντας ένα γκολ που θα ανεβάσει κατακόρυφα την ψυχολογία τους. Η Μετς άλλωστε τελευταία δεν πατάει καλά.