Τριάδα από τα Κύπελλα Αγγλίας, Γαλλίας και Serie A σε απόδοση 5.65

Τριαδα απο τα Κυπελλα Αγγλιας, Γαλλιας και Serie A σε αποδοση 5.65

Η τριάδα του Freetips247 από τον τελικό του Κυπέλλου Αγγλίας ανάμεσα σε Μάντσεστερ Σίτι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, τον αντίστοιχο τελικό του Κυπέλλου Γαλλίας μεταξύ Λυών και Παρί Σεν Ζερμέν, αλλά και την αναμέτρηση της Μίλαν με την Σαλερνιτάνα στη Serie A.

Μάντσεστερ Σίτι vs Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (G/G)

Με εξαιρετική ψυχολογία η Σίτι που προέρχεται από την κατάκτηση του τέταρτου διαδοχικού και δέκατου συνολικά πρωταθλήματος της ιστορίας της. Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα έκανε το «καθήκον» της απέναντι στη Γουέστ Χαμ, επικρατώντας με σκορ 2-1 στο «Έτιχαντ», γράφοντας παράλληλα ιστορία, αφού έγινε ο πρώτος αγγλικός που κατακτά για τέσσερα συνεχόμενα χρόνια το πρωτάθλημα! Πλέον διεκδικεί το νταμπλ, έχοντας αποκλείσει στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας την Τσέλσι (1-0). Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα προκρίθηκε για 13η φορά σε τελικό Κυπέλλου και ψάχνει την 8η κατάκτηση.Από την άλλη πλευρά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατετάγη 8η στην Premier League έχοντας τους ίδιους βαθμούς με την Νιούκαστλ με τις «καρακάξες» να υπερτερούν στην ισοβαθμία. Οι «κόκκινοι διάβολοι» πέτυχαν δεύτερη σερί νίκη αυτή τη φορά εκτός έδρας επί της Μπράιτον (0-2) με τους Νταλό και Χέιλουντ να σκοράρουν στο τελευταίο 20λεπτο. Αξίζει να σημειωθεί πως η Γιουνάιτεντ στα προημιτελικά απέκλεισε στην παράταση την Λίβερπουλ με 4-3, ενώ στα ημιτελικά τα «χρειάστηκε» κόντρα στην Κόβεντρι νικώντας στα πέναλτι με 4-2 (κ.δ. 3-3, παρ. 3-3).

Μίλαν vs Σαλερνιτάνα (1 & Over 3.5)

Η Μίλαν έχοντας διασφαλίσει τη δεύτερη θέση στο «σκουντέτο» παρατάχθηκε κατώτερη των περιστάσεων κόντρα στην Τορίνο γνωρίζοντας την ήττα με 3-1. Ο Σαπάτα εβαλε μπροστά στο σκορ την γκρανάτα στο 26ο λεπτό και ο Ίλιτς στο 40' την έστειλε με αέρα δύο τερμάτων στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, με την έναρξη του δευτέρου μέρους να φέρνει το 3-0 με εκπληκτικό γκολ του Ροντρίγκες, το πρώτου του στα τέσσερα χρόνια που φοράει τη φανέλα της "Τόρο".

bwin - Σούπερ προσφορά* χωρίς κατάθεση & κλήρωση για VIP εισιτήρια για τον τελικό του Europa Conference League!

Το μόνο που κατάφεραν οι «Ροσονέρι» ήταν να μειώσουν με τον Μπενασέρ με πέναλτι στο 55ο λεπτό. Η υποβιβασμένη και ουραγός Σαλερνιτάνα έμεινε για 19ο παιχνίδι δίχως νίκη, αφού ηττήθηκε και από τη Βερόνα (1-2). Τούτο ήταν το τρίτο G/G στη σειρά. Η ομάδα του Κώστα Μανωλά, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελικό 2-1 στο 90' με προβολή του Τζανόλι, αφού στο πρώτο ημίχρονο είχε δεχθεί ήδη δύο γκολ.

Λυών vs Παρί Σεν Ζερμέν (G/G)

Η Λυών σε μια σεζόν που έμοιαζε αρχικά καταστροφική κατάφερε να τερματίσει στην 6η θέση της Ligue 1. Είναι χαρακτηριστικό πως η ομάδα του Πιες Σαζ πέτυχε 12 νίκες στα 15 τελευταία παιχνίδια, 7/8 τελευταία ήταν G/G και 6/8 Over. Η Λυών έκλεισε την χρονιά στη Serie A με νίκη 2-1 επί της Στρασμπούρ με τον Λακαζέτ να ευστοχεί σε χτύπημα πέναλτι στο 96΄. Στα ημιτελικά απέκλεισε τη Βαλανσιέν υπερισχύοντας με 3-0. Από την άλλη πλευρά, η Παρί Σεν Ζερμέν  χωρίς τον Κιλιάν Μπαπέ και με την δεύτερη ενδεκάδα πέτυχε εύκολη νίκη στην έδρα της Μετς με 2-0, χάρη σε δύο γκολ στο πρώτο τέταρτο από Σολέρ (7′) και Λι (12′). Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε κατέκτησε, το τρίτο διαδοχικό πρωτάθλημα στη Ligue 1, δέκατο στις 12 τελευταίες σεζόν και 12ο συνολικά στην ιστορία της. Πριν από περίπου ένα μήνα σε ματς για το πρωτάθλημα η Παρί επιβλήθηκε με 4-1 της Λυών.