Τριπλετα σε αποδοση 18.90

Κώστας Τόπας

Τρία παιχνίδια από το κουπόνι της Παρασκευής (17/05) έχει συλλέξει το Freetips247.com

Φιορεντίνα vs Νάπολι (1/1)

Την περασμένη αγωνιστική, η Φιορεντίνα, αντίπαλος του Ολυμπιακού στον τελικό του Conference League, κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη την περασμένη αγωνιστική, μιας κι επικράτησε με 2-1 της Μόντσα. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, οι «βιόλα» ανέβηκε στην 8η θέση της κατάταξης με 53 βαθμούς, ενώ από την άλλη η Νάπολι είναι κολλημένη στους 51 βαθμούς και την 9η θέση. Κι αυτό διότι, η νίκη για τους «παρτενοπέι» αγνοείται στα τελευταία πέντα παιχνίδια, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Να σημειωθεί ότι Φιορεντίνα δεν έχει χάσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ από τη Νάπολι έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις. Γι' αυτό κρατάμε το 1/1 στο 4.30.

Σαουθάμπτον vs Γουέστ Μπρομ (1 ημίχρονο)

Ανοικτούς λογαριασμούς άφησαν οι δύο ομάδες, μετά τη «λευκή» ισοπαλία του πρώτου αγώνα στην έδρα της Γουέστ Μπρομ, με φόντο την πρόκριση στον τελικό των play offs για την άνοδο στην Premier League. Τόσο η Σαουθάμπτον όσο και η αποψινή φιλοξενούμενη δεν βρίσκονται στα καλύτερά τους σε γενικές γραμμές. Η γηπεδούχος μετράει δύο νίκες, μία ισοπαλία και τρεις ήττες στα τελευταία έξι ματς, ενώ και η Γουέστ Μπρομ έχει δύο νίκες, τρεις ήττες και μία ισοπαλία. Πάντως, Σαουθάμπτον νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Τσάμπιονσιπ, ενώ η Γουέστ Μπρομ έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας στο πρωτάθλημα. Γι' αυτό θα κρατήσουμε το 1 ημίχρονο σε απόδοση 2.47.

🔥Κατάκτηση της Euroleague από τον Παναθηναϊκό σε απόδοση 50.00! Μοναδική προσφορά* που δεν χάνεται για τη Euroleague στη Novibet. Βρες την εδώ👈

Μιραντές vs Έλτσε (1Χ)

Σε τραγική φόρμα βρίσκονται Μιραντές κι Έλτσε. Από τη μία η γηπεδούχος μετράει τρεις ήττες, δύο νίκες και μία ισοπαλία στα τελευταία έξι ματς, ενώ η Έλτσε έχει απολογισμό 1-3-2, ούσα όγδοη στην κατάταξη της La Liga 2 με 58 βαθμούς και στο +14 από τη Μιραντές. Στους τελευταίους 4 αγώνες της Έλτσε, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σεγούντα Ντιβιζιόν), ενώ να σημειωθεί ότι η ιστορία των αναμετρήσεων είναι υπέρ της Μιραντές με πέντε νίκες, τέσσερις ήττες και μία ισοπαλία. Θα κρατήσουμε το 1Χ σε απόδοση 1.78.