Μπαρτσελόνα - Βαλένθια: Betbuilder σε απόδοση 7.30

Μπαρτσελονα - Βαλενθια: Betbuilder σε αποδοση 7.30

Το Bet Builder του Freetips247 από το ματς μεταξύ Μπαρτσελόνα και Βαλένθια στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της La Liga.

Στην τρίτη θέση της La Liga βρίσκεται η Μπαρτσελόνα με την Χιρόνα να την προσπερνά μετά το διπλό της τελευταίας επί της Λας Πάλμας. Οι «Καταλανοί» προέρχονται από ήττα στο «κλάσικο» με 3-2 από την Ρεάλ Μαδρίτης.Οι «Μπλαουγκράνα» προηγήθηκαν δύο φορές στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» και επιχείρησαν να… βάλει φωτιά στο πρωτάθλημα, αλλά ο Μπέλιγχαμ είχε άλλη άποψη και με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε νίκη τίτλου με ανατροπή στη «Βασίλισσα» που επικράτησε με 3-2 των Καταλανών.

Στην αντίπερα όχθη, η Βαλένθια βρίσκεται στην όγδοη θέση της βαθμολογίας. Οι «Νυχτερίδες» έπειτα από αήττητο τριών αγωνιστικών, όπου μάλιστα δεν είχαν δεχθεί ούτε γκολ, γνώρισαν την ήττα με 1-2 εντός έδρας από την Μπέτις.Η Μπέτις προηγήθηκε στο 19ο λεπτό με γκολ του Πέρεθ, για να ισοφαρίσει στο 66΄ από το σημείο του πέναλτι ο Πεπέλου για τους γηπεδούχους. Όμως, ο Πέρεθ... ξαναχτύπησε στο 77ο λεπτό, χαρίζοντας το «τρίποντο» στην Μπέτις.

Έτσι για το Builder:

Θα βασιστούμε αρχικά στον άσο ποντάροντας στη δυναμική της ομάδα του Τσάβι στη Βαρκελώνη σε συνδυασμό με την αστάθεια της Βαλένθια.

Ο τρόπος παιχνιδιού της Βαλένθια, αλλά και τα χαμηλά σκόρ (πέντε σερί εκτός έδρας Under) αλλά και τα τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων μας οδηγούν στο Under 3.5 γκολ.

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι «χρωστάει» ένα καλό παιχνίδι έχοντας μείνει μακριά από τα γκολ από τις 17 Μαρτίου και το ματς με την Ατλέτικο Μαδρίτης. Ο Πολωνός αναμένεται να έχει ευκαιρίες για ένα γκολ.

Κλείνουμε το Bet Builder με το Over 2.5 κόρνερ για την Βαλένθια εκτιμώντας πως οι «Νυχτερίδες» θα βρουν κενούς χώρους για να επιτεθούν.