Ιταλικό Bet Builder σε απόδοση 7.20

Ιταλικο Bet Builder σε αποδοση 7.20

Δημήτρης Μύτικας

Με το μοναδικό παιχνίδι στην Ιταλία θ' ασχοληθεί το Freetips247.com προτείνοντας Bet Builder με τρεις επιλογές σε απόδοση 7.20.

Τζένοα και Κάλιαρι ρίχνουν την αυλαία της 34η αγωνιστικής της Serie A, σε ένα ματς των κάτω στρωμάτων της βαθμολογίας. Επτά βαθμοί και δύο θέσεις είναι η διαφορά των ομάδων στην κατάταξη, με την Τζένοα να βρίσκεται στην 12η θέση με 39 βαθμούς και η Κάλιαρι στην 14η θέση με 32 βαθμούς.

Από άσχημα αποτελέσματα προέρχονται οι δύο ομάδες, οι οποίες αγνοούν τη νίκη δύο σερί ματς. Πιο συγκεκριμένα, η Τζένοα μετράει μία ισοπαλία και μία ήττα, με το πιο πρόσφατο αποτέλεσμά της να είναι η ήττα από την Λάτσιο με σκορ 1-0. Δύο σερί ισοπαλίες μετράει η Κάλιαρι, η οποία την περασμένη αγωνιστική στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης δέχθηκε την ισοφάριση από την Γιουβέντους για το τελικό 2-2.

Αναφορικά με το Bet Builder το Freetips247.com προτείνει τρεις επιλογές με γκολ, σημείο ημιχρόνου και κάρτες σε απόδοση 7.20.

Πρώτη επιλογή για το Bet Builder θα είναι το Χ ημίχρονο. Οι δύο ομάδες παραδοσιακά προσφέρουν κλειστά ματς στο κοινό χωρίς πολλά γκολ. Η Κάλιαρι που βρίσκεται στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού δεν θα πάρει πολλά ρίσκα και θα προσέξει πιο πολύ τα αμυντικά της καθήκοντα για να μην μπει σε περιπέτειες. Η Τζένοα ναι μεν δεν κινδυνεύει βαθμολογικά, αλλά δεν θα... πέσει και στην φωτιά για να πάρει κάτι θετικό.

Στη συνέχεια θα επιλέξουμε το 2-3 γκολ. Τα μεταξύ τους ματς δεν προσφέρουν θέαμα στο κοινό και συνάμα αρκετά γκολ. Αν κοιτάξουμε την παράδοση των αναμετρήσεων τους θα δούμε πως τα σκορ κατά κανόνα είναι πολύ χαμηλά με μικρές εξαιρέσεις. Τα 2-3 γκολ είναι safe επιλογή και μεγαλώνει την απόδοση του Bet Builder.

Τέλος, θα πάμε στις κάρτες του αγώνα και θα επιλέξουμε το Over 3.5 κάρτες στο ματς. Μπορεί οι Τζένοα και Κάλιαρι να μην σκοράρουν αρκετά στα μεταξύ τους ματς, αλλά αναγκάζουν αρκετές φορές τους διαιτητές να βγάλουν την κίτρινη από το τσεπάκι. Και για να μιλήσουμε με αριθμούς... Στα τελευταία πέντε μεταξύ τους έχουν δοθεί 27 κάρτες.