Αστερατα Bet Builder σε αποδοση 7.20 και 17.00

Κώστας Τόπας

Τα δύο παιχνίδια από το Champions League ξεχωρίζουν από το πρόγραμμα της Τετάρτης (13/03).

Ατλέτικο vs Ίντερ

Σημαντικό προβάδισμα γι' απόψε πήρε την περασμένη εβδομάδα η Ίντερ, καθώς κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 χάρη στο γκολ του Αρναούτοβιτς. Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάκι συνεχίζει με σπασμένα φρένα στο πρωτάθλημα της Ιταλίας, ούσα πρώτη στην κατάταξη και «αγκαλιά» με το Scudetto. Από την άλλη, η Ατλέτικο δεν βρίσκεται και στα καλύτερα της το τελευταίο διάστημα. Την περασμένη αγωνιστική μάλιστα στη La Liga, γνώρισε απρόσμενη ήττα με 2-0 από την Κάδιθ, με αποτέλεσμα να υποχωρήσει στην τέταρτη θέση της κατάταξης και απομακρυνθεί ακόμη περισσότερο από την πέμπτη θέση. Για την αποψινή μεταξύ αναμέτρηση των δύο ομάδων, άξιο αναφοράς είναι το γεγονός ότι η Ατλέτικο Μαδρίτης δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις και μάλιστα νίκησε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις. Βέβαια και η Ίντερ βρίσκεται σε τρομερή φόρμα, καθώς δεν έχει ηττηθεί στα τελευταία 14 παιχνίδια.

Για το Bet Builder θα επιλέξουμε το G/G σε απόδοση 1.80, μιας και οι δύο ομάδες είναι ικανές να βρουν δίχτυα, πόσω μάλλον η Ατλέτικο η οποία θα κυνηγήσει από νωρίς την ανατροπή. Επιπλέον, θα πάμε με το Over 4.5 κάρτες στο 1.50. Αναμένεται σκληρό παιχνίδι, κυρίως από πλευράς «νερατζούρι». Θα επιλέξουμε και το να σκοράρει πρώτη στην αναμέτρηση η Ίντερ στο 1.80, καθώς η ομάδα του Ιντζάκι έχει σκοράρει το πρώτο γκολ σε μία αναμέτρηση, στους τελευταίους επτά αγώνες. Τέλος, θα κρατήσουμε το Over 1.5 στο 2.22 στο δεύτερο ημίχρονο, μιας και στο συγκεκριμένο διάστημα τόσο η Ατλέτικο όσο και η Ίντερ βρίσκουν τουλάχιστον ένα γκολ.

Ντόρτμουντ vs Αϊντχόφεν

Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησαν οι δύο ομάδες, ενόψει της ρεβάνς μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα. Οι Βεστφαλοί είχαν έντονα παράπονα από την διαιτησία και για το πέναλτι που καταλογίστηκε υπέρ των Ολλανδών, οι οποίο διαμόρφωσαν το τελικό σκορ. Η Ντόρτμουντ βρίσκεται σε καλό φεγγάρι, καθώς στο πρωτάθλημα προέρχεται από δύο σερί νικηφόρα αποτελέσματα. Την περασμένη αγωνιστική μάλιστα, επικράτησε με 2-1, εκτός έδρας της Βέρντερ Βρέμης κι έφτασε τους 47 βαθμούς στη Bundesliga, ούσα τέταρτη στη βαθμολογία. Από την άλλη, η Αϊντχόφεν είναι αήττητη στα τελευταία έξι ματς πρωταθλήματος και την περασμένη αγωνιστική επικράτησε 1-0 της Γκόου Αχέντ Ιγκλς. Ετσι, παρέμεινε πρώτη στην κατάταξη με 69 βαθμούς.

Για το Bet Builder θα επιλέξουμε το Over 2.5 στο 1.60, μιας και η Ντόρτμουντ μετράει πέντε σερί Over 2.5 στο "σπίτι" της. Επιπλέον, θα κρατήοουμε τον 1 στο ημίχρονο σε απόδοση 2.57, μιας και η Ντόρτμουντ νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις. Τέλος, θα πάμε με το να σκοράρει ο Χούμελς για τους γηπεδούχους σε απόδοση 8.00, καθώς ο Γερμανός στόπερ με τις προωθήσεις του στα στημένα δημιουργεί πάντα προβλήματα στις αντίπαλες άμυνες.