Πρεμιερα Play Offs με τρια Bet Builder και παρολι

Κώστας Τόπας

Τα τρία παιχνίδια των Play Offs ξεχωρίζουν από το πρόγραμμα της Κυριακής (10/03).

Λαμία vs ΑΕΚ (Ημίχρονο με τα περισσότερα γκολ: 2ο)

Ισάξια βρίσκεται στα Play Offs η Λαμία, καθώς η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου παρουσίασε θετικό πρόσημο καθ' όλη τη διάρκεια της σεζόν και κατάφερε να εξασφαλίσει την 6η θέση. Βέβαια, οι Φθιώτες προέρχονται από τρεις σερί ήττες και γνωρίζουν ότι το πρόγραμμα τους στα Play Offs είναι ιδιαίτερα δύσκολο, καθώς έχουν να αντιμετωπίσουν μεγαθήρια. Από την άλλη, η ΑΕΚ είχε την ευκαιρία να τερματίσει στην κορυφή της βαθμολογίας την τελευταια αγωνιστική, αλλά είδε τον Άρη να παίρνει σπουδαίο βαθμό στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (3-3). Βέβαια, η ιστορία των αναμετρήσεων μεταξύ των δύο ομάδων είναι υπέρ της Ένωσης, καθώς οι «κιτρινόμαυροι» δεν έχουν χάσει στα τελευταία οκτώ παιχνίδια που έχουν παίξει. Μιας και το διπλό είναι αρκετό χαμηλό, προτιμότερο είναι να πάμε με το ειδικό σημείο "Ημίχρονο με τα περισσότερα γκολ: 2ο Ημίχρονο" το οποίο συναντάμε στο 1.90.

Οσον αφορά το Bet Builder, θα πάμε με το Over 2.5 στο 1.57, μιας και τρία ή περισσότερα γκολ σημειώθηκαν συνολικά σε κάθε έναν από τους τελευταίους 4 αγώνες της ΑΕΚ. Να σκοράρει ο Πόνσε, μιας και είναι εκ των κορυφαίων της επίθεσης της ΑΕΚ. Το συγκεκριμένο σημείο το συναντάμε στο 2.00. Επιπλέον, θα προσθέσουμε το Over 6.5 κόρνερ για την Ένωση, μιας και κυρίως από στημένες φάσεις βρίσκει γκολ η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα, σε απόδοση 2.15. Και τέλος πάμε με το Χ/2 στο 3.70, ,καθώς η Λαμία θεωρούμε πως μπορεί να αντέξει ένα ημίχρονο.

Ολυμπιακός vs Παναθηναϊκός

Ντέρμπι αιωνίων έβγαλε η κληρωτίδα των Play Offs, σε ένα παιχνίδι που δεν ευνοεί ιδιαίτερα τον Ολυμπιακό, καθώς προέρχεται από ευρωπαϊκό παιχνίδι. Οσον αφορά το πρωτάθλημα, η ομάδα του Μεντιλίμπαρ έχει ανεβάσει στροφές και κατάφερε στα πέντε τελευταία παιχνίδια, να πανηγυρίσει ισάριθμες νίκες, με αποτέλεσμα να τερματίσει στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος 3η με 57 βαθμούς. Από την άλλη, ο Παναθηναϊκός, ναι μεν είναι αήττητος στα τελευταία έξι ματς πρωταθλήματος με απολογισμό τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες, ωστόσο, η εικόνα που παρουσιάζει είναι προβληματική, ειδικά στον αγώνα στο Ηράκλειο απέναντι στον ΟΦΗ, εκεί που αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2. Για το σημείο το Freetips247.com θα πάει με την έδρα και συγκεκριμένα με τον 1 στο 1.98.

Για το Bet Builder Θα επιλέξουμε το G/G στο 2.00 μιας και η ιστορία των αναμετρήσεων μας οδηγεί στο συγκεκριμένο σημείο. Οπως προαναφέραμε θα πάμε με την έδρα και συγκεκριμένα με τον 1 του Ολυμπιακού σε απόδοση 1.98. Να σκοράρει ο Ελ Κααμπί, ο οποίος βρίσκεται σε τρομερή φόρμα για τον Ολυμπιακό. Το να σκοράρει ο Μαροκινός το συναντάμε σε απόδοση 2.80.

• Τελικό αποτέλεσμα: 1 (1.98)
  • Να σκοράρουν και οι δύο ομάδες: Ναι (2.00)
  • Να σκοράρει: Ελ Κααμπί (2.80)

Απόδοση Bet Builder: 7.50

ΠΑΟΚ vs Άρης

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ο ΠΑΟΚ, καθώς με το διπλό στη Λαμία και το στραβοπάτημα της ΑΕΚ στο "Βικελίδης" πέρασε μόνος πρώτος στη βαθμολογία με 60 βαθμούς. Με αυτόν τον τρόπο, ο "Δικέφαλος του Βορρά" διεύρυνε και το αήττητο σερί που τρέχει στα τρία τελευταία παιχνίδια, μετρώντας ισάριθμες νίκες. Από την άλλη, ο Άρης αν και βαθμολογικά ήταν αδιάφορος απέσπασε σπουδαία ισοπαλία απέναντι στην ΑΕΚ (3-3) και με αυτόν τον τρόπο μπαίνει στα Play Offs έχοντας 42 βαθμούς, με το μυαλό πάντα στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος. Για την αποψινή αναμέτρηση, προτιμότερο είναι να παίξουμε με τα γκολ και συγκεκριμένα με το 2-3 σε απόδοση 1.95.

Οσον αφορά το Bet Builder θα πάμε με το να σκοράρει πρώτος ο Άρης σε απόδοση 3.10, καθώς ο ΠΑΟΚ έχει δεχθεί το πρώτο γκολ του αγώνα στους τελευταίους 3 εντός έδρας αγώνες. Επίσης θα κρατήσουμε το Over 1.5 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, σε απόδοση 2.05 μιας και στο συγκεκριμένο διάστημα, οι δύο ομάδες θα ανοίξουν για να βρουν τον τρόπο για τα αντίπαλα δίχτυα και τέλος όπως προαναφέραμε κρατάμε το 2-3 γκολ σε απόδοση 1.95.

• Επόμενο γκολ (Γκολ 1): Άρης (3.10)
  • 2ο ημίχρονο Γκολ: Over 1.5 (2.05)
  • Σύνολο Γκολ: 2-3 (1.95)

Απόδοση Bet Builder: 11.25