Bet Builder απο τα ματς του Champions League!

Το Freetips247 ετοίμασε Bet Builder από τα δύο αποψινά ματς του Champions League ανάμεσα σε Μάντσεστερ Σίτι και Κοπεγχάγη, αλλά και Ρεάλ – Λειψία.

Μάντσεστερ Σίτι vs Κοπεγχάγη

Με το… ενάμισι πόδι στα προημιτελικά του Champions League βρίσκεται η Μάντεστερ Σίτι, η οποία πέρασε από την έδρα της Κοπεγχάγης με 3 – 1. Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα απέδωσε για άλλη μία φορά εξαιρετικό ποδόσφαιρο και με σκόρερ τους Ντε Μπρόινε (11’), Μπερνάρντο Σίλβα (45+1′) και Φόντεν (90+2′) απέκτησε ξεκάθαρο προβάδισμα για τα προημιτελικά. Μάλιστα ο Βέλγος είχε και δύο ασίστ, όντας ο κορυφαίος του γηπέδου. Ακολούθησε νέα νίκη με το ίδιο σκορ στο μεγάλο ντέρμπι του Μάντσεστερ κόντρα στη Γιουνάιτεντ. Η ομάδα του Τεν Χάαγκ άνοιξε το σκορ, όμως η Σίτι με μεγάλο πρωταγωνιστή τον φορμαρισμένο Φόντεν που πέτυχε δύο γκολ έκανε τη μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Έτσι παρέμεινε η διαφορά του ενός βαθμούς σε σχέση με την πρωτοπόρο Λίβερπουλ. Εκτός μάχης από τους «Πολίτες» ο Γκρίλις. Από την άλλη πλευρά η Κοπεγχάγη μετά τις δύο σερί νίκες κόντρα σε Σίλκεμποργκ (0-3) και Νόρτζελαντ (2-0) ηττήθηκε με 2-0 από την Μίντιλαντ.

Απαλλαγμένη η Σίτι, με ότι αυτό συνεπάγεται. Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα προέρχεται από τρία σερί Over 3.5 στο Champions League και δείχνει ικανή να διευρύνει αυτό το σερί σε απόδοση 2.00.

Με τη λογική πως θα δούμε ένα ανοικτό ματς, το να σημειωθούν από δύο γκολ και πάνω στο β΄ ημίχ. σε ματς της Σίτι δεν το λες και απίθανο σε απόδοση 1.85.

Τρίτη επιλογή μας τα Over 8.5 κόρνερ. Σε ανάλογα επίπεδα κυμάνθηκαν τα κόρνερ στο πρώτο ματς. Τούτη τη φορά δεν αποκλείεται να δούμε περισσότερα καθώς η πρόκριση εκτός συγκλονιστικού απροόπτου έχει ήδη κριθεί.

Σε μεγάλη φόρμα ο 23χρονος άσος της Σίτι, Φιλ Φόντεν ο οποίος σε κάθε ματς βγάζει «ασπροπρόσωπο» τον Γκουαρδιόλα σκοράροντας αφειδώς.

Ρεάλ Μαδρίτης vs Λειψία

Με ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς από τoν Μπραΐμ Ντίαθ και μια σειρά επεμβάσεων του Λούνιν η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε από την Λειψία (0-1) και έκανε άλμα πρόκρισης για τα προημιτελικά του Champions League.

Ούτε η απουσία του Μπέλιγχαμ, ούτε εκείνες στην άμυνα μπορούσαν να σταματήσουν την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι από το να πάρει το προβάδισμα. Οι «Μερένγκες» βρήκαν μια στιγμή μαγείας από τον Μπραΐμ Ντίαθ, ενώ είχαν έναν Λούνιν σε εκπληκτική κατάσταση. Η Λειψία πίεσε πολύ και μάλιστα σκόραρε με τον Σλοβένο Σέσκο, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Επέστρεψε ο Μπέλιγχαμ. Ο τελευταίος σκόραρε στην τελευταία φάση της αναμέτρησης με την Βαλένθια, όμως ο διαιτητής δεν μέτρησε το γκολ σφυρίζοντας την λήξη την στιγμή που ο Άγγλος είχε σουτάρει! Το ματς έληξε 2-2, ωστόσο η Ρεάλ συνεχίζει να συντηρεί διαφορά 7 βαθμών σε σχέση με την δεύτερη Χιρόνα. Από την άλλη πλευρά η Λεψία βρίσκεται στην πέμπτη θέση της Bundesliga. Η ομάδα του Μάρκο Ρόζε μετά την ήττα στις καθυστερήσεις από την Μπάγερν Μονάχου (2-1) επέστρεψε στις επιτυχίες συντρίβοντας εκτός έδρας την Μπόχουμε με 4-1.

Πρώτη επιλογή μας το G/G σε απόδοση 1.62. Η Λειψία μολονότι δεν σκόραρε στο πρώτο ματς δημιούργησε φάσεις και ήταν απειλητική. Διαθέτει παίκτες όπως οι Οπέντα και Σέσκο για να σκοράρει.

Δεύτερη επιλογή μας στο Bet Builder, να σκοράρει ο Σέσκο σε απόδοση 4.20. Ο Σλοβένος είναι ο πιο επικίνδυνος παίκτης της Λειψίας μαζί με τον Οπέντα. Στο πρώτο ματς το γκολ που πέτυχε ακυρώθηκε. Αναμένεται να έχει ευκαιρίες.

Τρίτη επιλογή να πετύχουν γκολ οι Γερμανοί στο δεύτερο ημίχρονο. Περιμένουμε την Λειψία όσο περνά ο χρόνος να ρισκάρει περισσότερο εξαντλώντας κάθε πιθανότητα για πρόκριση. Με αυτή τη λογική θα στραφούμε στο γκολ στο β΄ ημίχρονο.

Κλείνουμε το Bet Builder με το σύνολο καρτών. Αρκετά υψηλό το λάιν των πέντε καρτών για να ξεπεραστεί, εκτός αν το ματς εξελιχθεί σε ροντέο.