Hot Matches: Περνάει από το Φράιμπουργκ η Μπάγερν, g/g στο Μονακό – Παρί Σεν Ζερμέν!

Hot Matches: Περναει απο το Φραιμπουργκ η Μπαγερν, g/g στο Μονακο – Παρι Σεν Ζερμεν!

Η τριάδα του Freetips247.com από τα κορυφαία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα από το πρόγραμμα της Παρασκευής (1/3).

Φράιμπουργκ vs Μπάγερν Μονάχου (2 & Over 1.5)

Πέντε αγωνιστικές ανομβρίας για την Φράιμπουργκ που δεν κατάφερε να πάρει κάτι από την εκτός έδρας αναμέτρηση με την Άουγκσμπουργκ (2-1). Μόνο από Ντόρτμουντ και Στουτγκάρδη ηττήθηκε εντός έδρας η ομάδα του Κρίστιαν Στράιχ. Από την άλλη πλευρά η Μπάγερν Μονάχου έπειτα από τρεις σερί ήττες σε Bundesliga και Champions League επέστρεψε στα «τρίποντα» κόντρα στη Λειψία (2-1), όμως για να συμβεί αυτό έπρεπε ο εξαιρετικός Χάρι Κέιν να σκοράρει στις καθυστερήσεις. Στους 8 βαθμοί της διαφοράς σε σχέση με την πρωτοπόρο Μπάγερ Λεβερκούζεν. Από το 2015 σε 7 αναμετρήσεις στην έδρα της Φράιμπουργκ η Μπάγερν είναι αήττητη (0-2-5). Δεν πατάει καλά η Φράιμπουργκ, ενώ και η προϊστορία μας οδηγεί στο διπλό.

Μονακό vs Παρί Σεν Ζερμέν (G/G)

Καλύτερα εκτός έδρας παρά στο Πριγκιπάτο αποδίδει η Μονακό, έχοντας υποστεί τρεις εντός έδρας ήττες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια όπου δεν έχει κερδίσει (0-1-3). Αντίθετα εκτός έδρας παίζει πιο απελευθερωμένα κάτι που φάνηκε και στην αναμέτρηση με την Λανς (2-3). Από την άλλη πλευρά η Παρί Σεν Ζερμέν έπειτα από τρεις σερί νίκες αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με την Ρεν. Στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε η ομάδα του Λουίς Ενρίκε με αυτογκόλ. Στους 11 οι βαθμοί της διαφοράς της Παρί σε σχέση με την Μπρεστ. Δέκα σερί g/g σε όλες τις διοργανώσεις για την Μονακό. Μπορούν να σκοράρουν και οι δύο.

Λάτσιο vs Μίλαν (G/G)

Από εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Φιορεντίνα προέρχεται η Λάτσιο σε ένα ματς όπου μέχρι το 61΄ ήταν μπροστά στο σκορ. Μέσα σε οχτώ λεπτά η ομάδα του Βιντσέντσο Ιταλιάνο δέχθηκε δύο τέρματα. Στο «Ολίμπικο» φέτος έχει ηττηθεί μόνο από Ίντερ και Μπολόνια. Στον αντίποδα η Μίλαν, δεν νίκησε για τρίτο παιχνίδι σε Serie A και Europa League. Οι «ροσονέρι» στο τελευταίο ματς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με την Αταλάντα. Ματς που αναμένεται να κριθεί στις λεπτομέρειες με τις δύο ομάδες να δείχνουν ικανές για όλα. Το G/G είναι κάτι σύνηθες στα εκτός έδρας παιχνίδια της Μίλαν.