Bet Builder Λάτσιο vs Μπάγερν σε απόδοση 10.00

Bet Builder Λατσιο vs Μπαγερν σε αποδοση 10.00

Κώστας Τόπας

Η αναμέτρηση της Λάτσιο με την Μπάγερν Μονάχου για το Champions League ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της Τετάρτης (14/02) και το Freetips247.com προτείνει Bet Builder για ταμείο.

Η Λάτσιο ναι μεν γνώρισε την ήττα με 2-0 από την Ατλέτικο για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Champions League, ωστόσο αυτό δεν την εμπόδισε από το να πάρει την πρόκριση για την επόμενη φάση της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης. Από την άλλη, η Μπάγερν είχε πολύ πιο εύκολο έργο στον όμιλό της, κατακτώντας την κορυφή συγκεντρώνοντας 16 βαθμούς και με εντυπωσιακό απολογισμό τερμάτων 12-6.

Όσον αφορά τα αποτελέσματα που κατέκτησαν Λάτσιο και Μπάγερν στα πρωταθλήματά τους, οι Λατσιάλι επικράτησαν με το εντυπωσιακό 3-1 επί της Κάλιαρι, ενώ οι Βαυαροί γνώρισαν βαριά ήττα με 3-0 από την Λεβερκούζεν και είδαν την κορυφή να απομακρύνεται όλο και περισσότερο, μιας και βρίσκονται πλέον στο -5.

Για το Bet Builder πάντως απόψε θα επιλέξουμε το G/G σε απόδοση 1.75 μιας και η Λάτσιο σκοράρει ακατάπαυστα και η Μπάγερν δέχεται με σχετική ευκολία γκολ. Επιπλέον, θα επιλέξουμε το Χ ημίχρονο σε απόδοση 2.30, μιας και η Λάτσιο ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις. Τέλος, θα κρατήσουμε να σκοράρει ο Ιμόμπιλε σε απόδοση 3.55 μιας και ο Ιταλός είναι ο πρώτος σκόρερ των Λατσιάλι με 3 γκολ.

Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν στις 13, 14, 20 και 21 Φεβρουαρίου κι έπειτα από μία εβδομάδα χωρίς αγώνες, οι δεύτεροι θα διεξαχθούν στις 5, 6, 12 και 13 Μαρτίου.Οι νικητές ομίλων ήταν οι ισχυροί της κλήρωσης και γι' αυτό θα δώσουν το δεύτερο παιχνίδι στην έδρα τους. Σημειώνεται ότι δεν επιτρεπόταν να προκύψουν ζευγάρια με ομάδες που προέρχονται από την ίδια ομοσπονδία ή από τον ίδιο όμιλο.