Σεντονατα Bet Builder σε αποδοση 8.00 και 13.00

Κώστας Τόπας

Τα δύο παιχνίδια από το Champions League ξεχωρίζουν από το πρόγραμμα της Τρίτης (13/02).

Κοπεγχάγη vs Μάντσεστερ Σίτι

Ιστορικής σημασίας πρόκριση πανηγύρισε η Κοπεγχάγη. Οι Δανοί επικράτησαν εντός έδρας με 1-0 της Γαλατασαράι και σε συνδυασμό με την ήττα της Μάντσεστερ πήραν την πρόκριση στη φάση των «16» του Champions League. Tο έργο της απόψε είναι εξαιρετικά δύσκολο, αλλά οι Δανοί συνεχίζουν να ονειρεύονται. Από την άλλη, η Μάντσεστερ Σίτι γιόρτασε πριν από τρεις εβδομάδες την πρόκρισή της στους "16" του Champions League και την τελευταία αγωνιστική των ομίλων, έδωσε θριαμβευτικό τόνο στην επιτυχία της αυτή, αφού επιβλήθηκε 3-2 της Λειψίας πραγματοποιώντας σπουδαία ανατροπή στο δεύτερο μέρος και έκανε το "5 στα 5" στον 7ο όμιλο, για να καπαρώσει την πρώτη θέση. Οσον αφορά τα στατιστικά, στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Κοπεγχάγη, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις), ενώ η Μάντσεστερ Σίτι έχει νικήσει και στα επτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια. Η γηπεδούχος όμως βρίσκει σχεδόν πάντα γκολ στα εντός έδρας ματς, γι' αυτό και στο Bet Builder θα κρατήσουμε το G/G στο 2.07, το Over 1.5 πρώτο ημίχρονο σε απόδοση 2.37 διότι η Μάντσεστερ Σίτι, βρίσκει τουλάχιστον 1 γκολ στο πρώτο ημίχρονο στο 83% των αγώνων του Champions League της αυτή τη σεζόν και τέλος θα κρατήσουμε να σκοράρει ένας εκ των πολυτιμότερων των Πολιτών, ο Φόντεν σε απόδοση 2.80.

Λειψία vs Ρεάλ Μαδρίτης

Η Λειψία επικράτησε 2-1 της Γιουνγκ Μπόις στην τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Champions League, με τρία γκολ να μπαίνουν σε πέντε λεπτά και με αυτόν τον τρόπο εξασφάλισε την πρόκρισή της στην επόμενη φάση της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, κατακτώντας την 2η θέση πίσω από την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι. Η κληρωτίδα βέβαια δεν της χαμογέλασε, καθώς την έβγαλε αντιμέτωπη με το μεγαθήριο και την πιο πετυχημένη ομάδα της διοργάνωσης, την Ρεάλ Μαδρίτης. Οι Μαδριλένοι είχαν εξασφαλίσει την πρωτιά στον 3ο όμιλο του Champions League, όμως δεν χαρίστηκαν στην Ουνιόν στο Βερολίνο, για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων και με το 3-2 έπειτα από τα δύο γκολ του Χοσέλου άφησε τους Γερμανούς εκτός Ευρώπης. Για το Bet Builder θα κρατήσουμε αρχικά το Χ ημίχρονο σε απόδοση 2.27, καθώς η Ρεάλ ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις. Επιπλέον, θα πάμε με το anytime scorer Ροντρίγκο στο 2.40, μιας και ο Βραζιάνος εξτρέμ αναμένεται να διευρύνει το σκοράρισμα σε μία τόσο σημαντική αναμέτρηση. Και τέλος θα επιλέξουμε το Over 2.5 σε απόδοση 1.65 μιας και στη Λειψία σημειώθηκαν 4 γκολ σε 3 από τους 6 αγώνες UEFA Champions League της ομάδας αυτή τη σεζόν. Οποτε δεν αποκλείεται κι απόψε το σκορ να ξεφύγει...