Ματς αποδείξεων για την Γιουνάιτεντ, παράδοση στα G/G για Μαλίν και Άντερλεχτ!

Ματς αποδειξεων για την Γιουναιτεντ, παραδοση στα G/G για Μαλιν και Άντερλεχτ!

Γεωργόπουλος Ιωάννης

Η τριάδα του Freetips247 από τα κυριότερα ματς στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα της Πέμπτης.

Wolves vs Manchester United (2)

Σε καλή κατάσταση η Γουλβς που συμπλήρωσε τέσσερις αγωνιστικές αήττητη στην Premier League. Οι «Λύκοι» στο τελευταίο ματς έμειναν στο 0-0 με την Μπράιτον εκτός έδρας.  Η μεγαλύτερη φάση του πρώτου μέρους ανήκε στους «Γλάρους», στο 11ο λεπτό, όμως την κεφαλιά του Μπουανανότε έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι πάνω στην γραμμή. Η Γουλβς μπήκε πιο δυνατά στην επανάληψη, πίεσε και στο 46΄ πλησίασε στο γκολ, αλλά ο Κούνια με διπλή προσπάθεια δεν κατάφερε να σκοράρει. Μόλις μια νίκη σε 6 αγωνιστικές για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που αναδείχθηκε στο τελευταίο ματς στην Premier League ισόπαλη 2-2 με την Τότεναμ. Ακολούθησε πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου με το εκτός έδρας 4-2 επί της άσημης Νιούπορτ σε ένα ματς όπου μέχρι το 68΄ το σκορ ήταν ισόπαλο 2-2.

Getafe vs Real Madrid (2-3 goals)

Η Χετάφε έπειτα από τρεις αγωνιστικές δίχως νίκη κατάφερε να κατακτήσει το «τρίποντο» επικρατώντας με 2-0 της Γρανάδα. Βασικός έπαιξε ο Νεμάνια Μακσίμοβιτς με τον οποίο έχει συμφωνήσει ο Παναθηναϊκός. Το σκορ άνοιξε στο 21ο λεπτό ο Μέισον Γκρίνγουντ, ενώ στο 36' ο Μαγιοράλ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Η Γρανάδα είχε την ευκαιρία να μειώσει στο 59', αλλά η εκτέλεση πέναλτι του Ουζούνι σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.Από την άλλη πλευρά η Ρεάλ Μαδρίτης πέτυχε πέμπτη νίκη στη σειρά, αυτή τη φορά εκτός έδρας επί της Λας Πάλμας (1-2). Η «Βασίλισσα» δυσκολεύτηκε στα Κανάρια Νησιά, έμεινε πίσω στο σκορ, όμως έκανε ακόμα μια ανατροπή με σκόρερ τους Βινίσιους και Τσουαμενί.

Mechelen vs Anderlecht (G/G)

Τρεις νίκες στα τέσσερα πιο πρόσφατα ματς πρωταθλήματος για την Μαλίν που έχει φέρει παράλληλα σε αυτό το διάστημα ισάριθμα Over. Οι «Μαλινουά» στο τελευταίο παιχνίδι υπερίσχυσαν με 3-1 της Μόλενμπεκ. Στην αντίπερα όχθη η Άντερλεχτ είναι αήττητη εδώ και έξι αγωνιστικές, όμως έχει φέρει τέσσερις ισοπαλίες. Παράλληλα αποκλείστηκε στο Κύπελλο από την Σεν Ζιλουά. Η ομάδα του Μπράιαν Ρίμερ, αναδείχθηκε σε νέα αναμέτρηση για το πρωτάθλημα ισόπαλη 2-2 με την πρωτοόρο Σεν Ζιλουά με την διαφορά από την κορυφή να παραμένει στους 8 βαθμούς. Πέντε σερί εκτός έδρας G/G και μόλις μια νίκη σε αυτό το διάστημα. Έξι στα 7 ματς απέναντι στην Μαλίν ήταν G/G.