Για την επιστροφή στις νίκες η Μπιλμπάο

Για την επιστροφη στις νικες η Μπιλμπαο

Κώστας Τόπας

Μπιλμπάο και Μαγιόρκα κοντράρονται για την 23η αγωνιστική της La Liga

Επειτα από τέσσερις σερί νίκες, ήρθαν και τα αρνητικά αποτελέσματα για την Μπιλμπάο. Αρχικά, γνώρισε την ήττα με 1-0 από τη Βαλένθια και την περασμένη αγωνιστική αναδείχθηκε ισόπαλη, δίχως τέρματα, με την Κάντιθ.

Από την άλλη η Μαγιόρκα δεν βρίσκεται και στα καλύτερα της, μιας και στα τελευταία 6 ματς μετράει μόλις 1 νίκη, έχοντας παράλληλα 3 ισοπαλίες και 2 ήττες.

Η Μπιλμπάο βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας με 42 βαθμούς, ενώ η αποψινή αντίπαλός του είναι στην 15η με 20 πόντους.

Οσον αφορά τα στατιστικά η γηπεδούχος δεν έχει χάσει στους τελευταίους 14 από 15 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις, γι' αυτό και στο Bet Builder θα προσθέσουμε τον 1 στο 1.53.

Στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες της Μπιλμπάο, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα). Ετσι θα πάμε με το Under 2.5 στο Bet Builder, στο 1.70.

Η Μαγιόρκα ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις. Γι' αυτό και κρατάμε το Χ στο 2.10

Τέλος, για να ανεβάσουμε την απόδοση του Bet Builder θα πάμε με το Over 4.5 κόρνερ στο 1ο Ημίχρονο σε απόδοση 1.85.