Premier League Bets: Ξανά χωρίς Χάαλαντ η Σίτι, με καλή ψυχολογία η Γιουνάιτεντ!

Premier League Bets: Ξανα χωρις Χααλαντ η Σιτι, με καλη ψυχολογια η Γιουναιτεντ!

Η τριάδα του Freetips247 από τα ματς της 20ης αγωνιστικής της Premier League για το Σάββατο (30/12)!

Nottingham Forest vs Manchester United (2)

Τεράστιο διπλό για την Φόρεστ απέναντι στη Νιούκαστλ, στο δεύτερο ματς με τον Νούνο Εσπίριτο Σάντο στον πάγκο.  ο Κρις Γουντ πλήγωσε την παλιά του ομάδα πετυχαίνοντας 3 γκολ δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του με ανατροπή! Κάπως έτσι η Φόρεστ έφτασε στη πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα από τις 5 Νοεμβρίου. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επέστρεψε από την κόλαση στο παράδεισο με σπουδαία ανατροπή κόντρα στην Άστον Βίλα (από 0-2 σε 3-2). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με δύο γκολ στο πρώτο μέρος, όμως ο Αλεχάντρο Γκαρνάτσο με δύο γκολ και ο Ράσμους Χόιλουντ με το πρώτο του στην Premier League έδωσαν το τρίποντο στους κόκκινους διαβόλους.

Aston Villa vs Burnley (1 & Over 1.5)

Η Άστον Βίλα αν και προηγήθηκε με 2-0 μέσα στο «Ολντ Τράφορντ» κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, εντούτοι γνώρισε την ήττα με 3-2. Οι «Χωριάτες» προηγήθηκαν με δύο γκολ σε πέντε λεπτά στο πρώτο μέρος από δύο στατικές φάσεις και εκτελεστές τους ΜακΓκίν και Ντεντόνκερ. Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα άλλαξαν. Ο Γκαρνάτσο αρχικά μείωσε στο 59΄ μετά από ωραία επίθεση και γύρισμα του Ράσφορντ από τα αριστερά προς την περιοχή. Ο Αργεντινός πέτυχε και το δεύτερο γκολ στο 71ο λεπτό, έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ του Μαρτίνες και ωραίο τελείωμα μέσα στην περιοχή.

Την ολική ανατροπή πέτυχε ο Ράσμους Χόιλουντ στο 82΄. Η Μπέρλι από την πλευρά της δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το ματς με την Λίβερπουλ γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 με τα γκολ των Νούνιες και Ζότα στο 6΄ και το 90΄ αντιστοίχως.

Manchester City vs Sheffield Utd (1 & Under 4.5 γκολ)

Λίγες μέρες μετά την κατάκτηση του τροπαίου στο Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων, η Μάντσεστερ Σίτι αν και παρατάχθηκε δίχως τον τραυματία Χάαλαντ επέστρεψε στην πραγματικότητα της Premier League. Οι πολίτες, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, βρήκαν τις λύσεις στο δεύτερο μέρος και επικράτησαν 3-1 της Έβερτον στο Γκούντισον Παρκ για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ο Νορβηγός σταρ θα απουσιάσει για ακόμη μια φορά. Ουραγός η Σέφιλντ που δεν τα κατάφερε ούτε απέναντι στη Λούτον γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα με 3-2 αν και μέχρι το 77΄ βρισκόταν μπροστά στο σκορ.