Top-5 League Bets: Στήριξη σε Σίτι, Μαρσέιγ, σκοράρουν Χιρόνα και Στουτγκάρδη!

Top-5 League Bets: Στηριξη σε Σιτι, Μαρσειγ, σκοραρουν Χιρονα και Στουτγκαρδη!

Πέντε παιχνίδια από τα κορυφαία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα έχει συλλέξει το Freetips247.com.Manchester City vs Tottenham G/G

Luton vs Manchester City (2 & Over 2.5)

Τρίτη ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια για την κατά τα άλλα μαχητική Λούτον. Το γκολ του Ντέκλαν Ράις στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων «λύτρωσε» την Άρσεναλ, χαρίζοντας στους «κανονιέρηδες» τη νίκη επί της νεοφώτιστης ομάδας (3-4) που μέχρι το 60΄ προηγούνταν με 3-2! Ήταν το τρίτο σερί Over. Παρατεταμένο ντεφορμάρισμα για την Μάντσεστερ Σίτι που συμπλήρωσε τέσσερις αγωνιστικές δίχως «τρίποντο». Μάλιστα ηττήθηκε από την Άστον Βίλα (1-0) δίχως για δεύτερη φορά στη σεζόν να σκοράρει! Το μοναδικό γκολ του αγώνα για τους «Χωριάτες» σημείωσε ο Λέον Μπέιλι στο 74′.

Lorient vs Marseille (2)

Μόλις δύο νίκες σε 14 ματς για την Λοριάν που δεν έχει νικήσει εδώ και πέντε αγωνιστικές. Στο εκτός έδρας ματς με την Τουλούζ (1-1) οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 70′ με την κεφαλιά του Νταλινγκά (1-0). Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει ωστόσο, την τελευταία τους κουβέντα και “έκλεψαν” τον βαθμό της ισοπαλίας με τον Ντιένγκ στο 92′ (1-1). Δεύτερη σερί νίκη με μηδέν παθητικό για την Μαρσέιγ που επιβλήθηκε με 3-0 της Λιόν. Οι δύο ομάδες ήταν μέρα με τη νύχτα αγωνιστικά, με τους Βιτίνια και Αμίρ Μουρίγιο να δίνουν προβάδισμα δύο τερμάτων στους «Φωκαείς» πριν συμπληρωθεί μίσή ώρα αγώνα. Το γκολ του Πιερ Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο, που δεν αντιμετώπισε αντίσταση.

Barcelona vs Girona G/G

Ο Ζοάο Φέλιξ, ο οποίος ανήκει στην Ατλέτικο Μαδρίτης ήταν ο παίκτης που την «εκτέλεσε» και έδωσε την μεγάλη νίκη στην Μπαρτσελόνα με 1-0 επί της Ατλέτικο Μαδρίτης.Τρεις νίκες στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια για τους «Μπλαουγκράνα». Εφτά αγωνιστικές αήττητη η εκπληκτική Χιρόνα που έχει πετύχει σε αυτό το διάστημα έξι νίκες! Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Βαλένθια, η Χιρόνα πραγματοποίησε ακόμη μία ανατροπή, με πρωταγωνιστές τους Κόουτο και Στουάνι που ήρθαν από τον πάγκο, για το 2-1 επί των «νυχτερίδων».

Roma vs Fiorentina (2-3 γκολ)

Τέσσερις αγωνιστικές αήττητη η Ρόμα έχοντας φέρει σε αυτό το διάστημα 2 νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. Η Ρόμα τα χρειάστηκε στην έδρα της Σασσουόλο που προηγήθηκε όμως έμεινε με 10 παίκτες στο 62΄. Η Ρόμα, με το αριθμητικό πλεονέκτημα, πίεσε ακόμη περισσότερο και στο 75ο λεπτό, η αλλαγή του Μουρίνιο, Κρίστενσεν, κέρδισε πέναλτι από τον Έρλιτς, με τον Ντιμπάλα να ισοφαρίζει σε 1-1. Οκτώ λεπτά πριν το τέλος, ο ίδιος ο Κρίστενσεν έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους, με αριστερή εκτέλεση, μετά από πάσα του Ντιμπάλα!

Τέσσερις ήττες και δύο νίκες στα έξι τελευταία ματς για την Φιορεντίνα που είχε εύκολο έργο κόντρα στην Σαλερνιτάνα, την οποία νίκησε με 3-0 στο Αρτέμιο Φράνκι με γκολ των Μπελτράν (6΄), Σότιλ (17΄) και Μποναβεντούρα (56΄). Ακολούθησε πρόκριση στα πέναλτι στο Κύπελλο Ιταλίας κόντρα στην Πάρμα σε ένα ματς το οποίο στην κανονική διάρκεια μέχρι το 83΄ ήταν 0-2 υπέρ της Φιορεντίνα με τους «Βιόλα να ισοφαρίζονται στη συνέχεια.

Stuttgart vs Leverkusen (G/G)

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την φορμαρισμένη Στουτγκάρδη απέναντι στην Βέρντερ (2-0). Η έκπληξη της φετινής σεζόν ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έχασε πολλές ευκαιρίες, μέχρι ο Ντενίζ Ουντάβ να ανοίξει το σκορ στο 17ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι είχαν αποσβολωθεί, κατέγραψαν μόνο μία τελική στο 1ο μέρος και απλά έβλεπαν τη Στουτγκάρδη να κάνει ό,τι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο.Το δεύτερο γκολ άργησε και τελικά σημειώθηκε από τον συνήθη ύποπτο. Ο Σερού Γκιρασί κέρδισε πέναλτι στο 75', το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος κι έφτασε τα 16 γκολ σε έντεκα αγώνες πρωταθλήματος. Ακολούθησε νέα επιτυχία στο Κύπελλο Γερμανίας με νίκη-πρόκριση 2-0 επί της Ντόρτμουντ. Στον αντίποδα, η Μπάγερ Λεβερκούζεν ήταν ανώτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα με την Ντόρτμουντ, δημιούργησε πολλές φάσεις για γκολ, αλλά δεν ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματική μένοντας στο 1-1. Στο Κύπελλο προκρίθηκε στον επόμενο γύρο μετά τη νίκη με 3-1 επί της Πάντερμπορν.