ΟΦΗ - Βόλος : Γκρίνια στον ΟΦΗ, ντεμπούτο Άνχελ Λόπεθ στον Βόλο!

ΟΦΗ - Βολος : Γκρινια στον ΟΦΗ, ντεμπουτο Άνχελ Λοπεθ στον Βολο!

Με την αναμέτρηση ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Βόλο ανοίγει η αυλαία της 12ης αγωνιστικής. Το Freetips247 ετοίμασε ένα Bet Builder από την αναμέτρηση στην Κρήτη.

Στο τελευταίο ματς πριν την διακοπή του πρωταθλήματος μπορεί το παιχνίδι του ΟΦΗ με τον ΠΑΣ Γιάννινα να ξεκίνησε ιδανικά για τους Κρητικούς, καθώς προηγήθηκαν μόλις στο 35ο δευτερόλεπτο, η συνέχεια, ωστόσο, δεν ήταν ανάλογη.

Μετά το πρώτο τέταρτο, οι Ηπειρώτες κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο και ειδικά στο δεύτερο 45λεπτο θα μπορούσαν να κάνουν την ανατροπή και να φύγουν με κάτι καλύτερο από το τελικό 1-1 από το «Γεντί Κουλέ».

Η εικόνα του ΟΦΗ κατά διαστήματα ήταν αποκαρδιωτική και μάλιστα, με το τελευταίο σφύριγμα του Βάτσιου, οι οπαδοί αποδοκίμασαν έντονα… τους πάντες! Στον ΟΦΗ αντιμετωπίζουν ως μονόδρομο τη νίκη με τον Βόλο (24/11, 18.15), καθώς οι «Ομιλίτες» παραμένουν δίχως «τρίποντο» από τις 2 Οκτωβρίου και το ματς με την ΑΕΚ (2-0). Οι Κρητικοί δεν νίκησαν σε τέσσερα ματς με αντιπάλους μεταξύ άλλων Πανσερραϊκό, Κηφισιά και ΠΑΣ Γιάννινα.

Η κρητική ομάδα δεν βρίσκεται σε καλό… φεγγάρι και για να αντιστραφεί το… κλίμα θέλει νίκη και μόνο νίκη κόντρα στο Βόλο την Παρασκευή (24/11, 18.15) στο “Θ. Βαρδινογιάννης” στην επανέναρξη του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ.

Καρώ, Τοράριρσον και Κουτεντάκης, Γκλάζερ, Σημαντηράκης επέστρεψαν από τις διεθνείς υποχρεώσεις τους. Στον αντίποδα ο Βόλος μετά την καθυστερημένη αφύπνιση με τη νίκη επί της Κηφισιάς και την ισοπαλία κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, ηττήθηκε με 0-2 εντός έδρας από τον Άρη.

Ελάχιστες φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, με τους «κίτρινους» στην επανάληψη να πετυχαίνουν και τα δύο γκολ. Μάλιστα πριν λίγες μέρες ανακοινώθηκε η αποχώρηση του Κώστα Μπράτσου, αλλά και η επιστροφή του Ισπανού τεχνικού Άνχελ Λόπεθ. Ο Βόλος βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, έχοντας συγκεντρώσει έξι βαθμούς, με μία νίκη, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες.