Παιχνίδι με τα γκολ στην Τούμπα

Παιχνιδι με τα γκολ στην Τουμπα

Δημήτρης Μύτικας

Επιστροφή στις ευρωπαϊκές Πέμπτες με ελληνικό ενδιαφέρον, με το Freetips247.com να προτείνει bet builder στο ματς του ΠΑΟΚ με την Αμπερντίν με... παιχνίδι στα γκολ, για την τέταρτη αγωνιστική στη φάση των ομίλων του Conference League.

Όντας στην επανάληψη της τρίτης αγωνιστικής των ομίλων του Conference League ο ΠΑΟΚ υποδέχεται το απόγευμα της Πέμπτης (9/11, 19/45 Cosmote Sport 3) την Αμπερντίν, θέλοντας να διευρύνει το νικηφόρο του σερί στον όμιλο, διατηρώντας παράλληλα το αήττητό του.

Με εξαιρετική ευρωπαϊκή ψυχολογία η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, η οποία μετρά τρεις νίκες σε ισάριθμα ματς, έχοντας πάρει «τρίποντα» κόντρα σε Ελσίνκι και Αμπερντίν με ανατροπές. Σε καλό μομέντουμ οι Θεσσαλονικείς, οι οποίοι προέρχονται από τεράστια νίκη στο ελληνικό πρωτάθλημα επί του Ολυμπιακού με σκορ 4-2 στο "Γ. Καραϊσκάκης".

Από την άλλη η Αμπερντίν, αν και βρέθηκε να επικρατεί με 2-0 του ΠΑΟΚ στο ματς της τρίτης αγωνιστικής, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη βλέποντας τον Σβαμπ να ευστοχεί σε πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα για το τελικό 3-2. Προέρχεται από δύο σερί νίκες, μία για το πρωτάθλημα κόντρα στην Μάδεργουελ με 4-2 και μία για το κύπελλο Σκωτίας επί της Χιμπέρνιαν με 1-0 παίρνοντας παράλληλα την πρόκριση στον τελικό του θεσμού.

Γνωστές και απαράλλαχτες οι απουσίες τόσο για τον ΠΑΟΚ (Μάρκος Αντόνιο - Σοάρες), όσο και για την Αμπερντίν (ΜακΓκάρι - Μόρις). Οι γηπεδούχοι προσφέρονται ως αδιαφιλονίκητο φαβορί με 1.28 απόδοση έναντι των Σκωτσέζων που προσφέρονται στο 11.00 απόδοση.

Όσον αφορά το Bet Builder, επιλέγουμε να κάνουμε... παιχνίδι με τα γκολ στην Τούμπα. Αρχικά, θεωρούμε πως ο άσος του ΠΑΟΚ θα επιβεβαιωθεί, δεχόμενος για τέταρτη συνεχόμενη σεζόν στη φάση των ομίλων γκολ.

Για να επιβεβαιωθεί, λοιπόν, ο άσος με το παραπάνω δεδομένο οι Θεσσαλονικείς θα χρειαστεί να σκοράρει τουλάχιστον δύο τέρματα, τα οποία και θα προσθέσουμε στο bet builder μας.

Τέλος, και με μικρό ρίσκο, θα επιλέξουμε το Under 1.5 γκολ στο ημίχρονο. Γενικά στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, οι ελληνικές ομάδες αν δεν βρουν άμεσα γκολ, μπαίνουν αρκετά σφιχτά στο πρώτο μέρος. Θεωρούμε πως αυτό θα γίνει το απόγευμα της Πέμπτης, έχοντας περιθώριο ένα τέρμα στο πρώτο 45λεπτο.