Παρολί μικρών κατηγοριών σε απόδοση 14.58

Παρολι μικρων κατηγοριων σε αποδοση 14.58

Βρασίδας Ράπτης

Τα ματς που ξεχώρισε το Freetips247.com από τις β' κατηγορίες σε Γερμανία, Ισπανία και Ολλανδία.

Φορτούνα Ντίσελντορφ - Βέχεν Βισμπάντεν (Under 3.5)

Με την πλάτη στον τοίχο βρέθηκε η Φορτούνα στο παιχνίδι Κυπέλλου με την Ουντερχάκινγκ, αλλά εν τέλει πήρε την πρόκριση στην παράταση (3-6) με τον Χρήστο Τζόλη να βρίσκει δίχτυα. Η κόπωση είναι δεδομένη για τη 2η της κατάταξης, οπως και η αποτελεσματικότητά της στα 3 τελευταία παιχνίδια (11 γκολ σε κανονική διάρκεια). Η Βέχεν υποχρεώσεις μεσοβδόμαδα δεν είχε. Προέρχεται, ωστόσο, από δύο διαδοχικά τρίποντα στο πρωτάθλημα κόντρα σε ουραγούς (2-0 την Όσναμπρικ εκτός και 1-0 τη Χάνσα Ροστόκ εντός). Μεγάλη η διαφορά δυναμικότητας, αλλά μεγαλύτερη ασφάλεια προσφέρει το Under 3.5 που έχει ακολουθήσει τη φιλοξενούμενη και στα 11 φετινά ματς.

Έλβερσμπεργκ - Σεντ Πάουλι (Χ2 και Over 1.5)

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γερμανίας πέρασε η Σεντ Πάουλι. Την Τρίτη (31/10) έκανε την ανατροπή κόντρα στη Σάλκε και ξεπέρασε το εμπόδιό της (2-1) στην παράταση. Η πρωτοπόρος συμπλήρωσε με τον τρόπο αυτό 13 επίσημα ματς στα οποία είναι αήττητη και σήμερα θα δοκιμαστεί στην έδρα της Έλβερσμπεργκ. Μαγδεμβούργο και Μπράουνσβαϊγκ νίκησε η τελευταία και το σημερινό εμπόδιο είναι σαφώς πιο υψηλό. Υπάρχει κόπωση στη φιλοξενούμενη, η οποία μετρά 8 διαδοχικά GG. Στα 7 τελευταία έχει βρει δίχτυα η Έλβερσμπεργκ, οπότε επιλογή μας αποτελεί το Χ2 και Over 1.5.

Εσπανιόλ - Εϊμπάρ (X2 & Over 1.5)

Είχαν θεωρητικά εύκολες εκτός έδρας αποστολές και απέφυγαν να πέσουν θύματα εκπλήξεων στο Κόπα ντελ Ρέι. Η μεν Εσπανιόλ με δύο γκολ του Σάλβι Σάντσεζ στο 36' και το 38' νίκησε 2-0 τη Μενσαζέρο και πέρασε στην επόμενη φάση. Η δε Εϊμπάρ βρήκε 4 φορές δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο και ξεπέρασε (4-0) το εμπόδιο της Λόρκα Ντεπορτίβα. Απόψε θα αναμετρηθούν στο ντέρμπι πρωτοπόρων και η Εσπανιόλ γνωρίζει ότι αν επικρατήσει, θα βρεθεί 2η. Προέρχεται από δύο διαδοχικές ήττες (0-1 από τη Λεγανιές και 2-0 από τη Σπόρτινγκ Χιχόν), οπότε πρέπει να βγάλει αντίδραση. Η Εϊμπάρ, όμως όχι μόνο μετρά 4 διαδοχικά διπλά, αλλά είναι και άκρως αποτελεσματική (10 γκολ στα 4 τελευταία). Θα προτιμήσουμε τη σταθερότητά της φιλοξενούμενης και θα επιλέξουμε το Χ2 & Over 1.5.

Ντε Γκράαφτσαπ - Μπρέντα (2-3 goal)

Ρεβάνς για τη μοναδική της ήττα στο πρωτάθλημα πήρε η Ντε Γκράαφτσαπ στο Κύπελλο από την Έμεν. Επικράτησε 2-0, πέρασε στην επόμενη φάση και καλείται απόψε να συνεχίσει την αναρρίχησή της απέναντι στη Μπρέντα. Η τελευταία αποχαιρέτησε τον θεσμό, χάνοντας 1-0 από την Κουίκ Μπόις που αγωνίζεται μία κατηγορία πιο χαμηλά. Εννέα διαδοχικά GG μετρά στο πρωτάθλημα η φιλοξενούμενη. Πολύ πιο ελκυστικό, βέβαια, το 2-3 goal που έχει επιβεβαιωθεί στις 8 από τις 10 τελευταίες μεταξύ τους συναντήσεις.