Βραζιλιάνικη τετράδα στο 37.37

Βραζιλιανικη τετραδα στο 37.37

Κώστας Τόπας

Τέσσερα παιχνίδια από την πρώτη κατηγορία Βραζιλίας έχει ξεχωρίσει το Freetips247.com

Γκρέμιο vs Ατλέτικο Παραναένσε (1/1)

Οι δύο ομάδες δεν βρίσκονται και στα καλύτερα τους. Η Γκρέμιο προέρχεται από την ήττα με 3-2 από την Ιντερνασιονάλ, ενώ η Ατλέτικο πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην Ρεντ Μπουλ Μπραγκαντίνο. Η γηπεδούχος παρ' 'ολα αυτά έχει καταφέρει να βρίσκεται στην 3η θέση με 44 βαθμούς, ενώ η Ατλέτικο στην όγδοη θέση με 41. Η Γκρέμιο νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 αγώνες εντός έδρας στο πρωτάθλημα, ενώ είναι αήττητη στα τελευταία 5 εντός έδρας ματς. Θα πάμε με το 1/1 στο 3.15.

Κορίτιμπα vs Κουιάμπα (G/G)

Με φόρα έρχεται η Κορίτιμπα, η οποία στις δύο τελευταίες αγωνιστικές κατάφερε να πάρει ισάριθμες νίκες που την βοήθησαν να ξεκολλήσει από τον πάτο της βαθμολογίας. Από την άλλη, η Κουιάμπα δεν έχει βρει ρυθμό στα τελευταία έξι ματς που έχει δώσει στο πρωτάθλημα, μετρώντας 3 ήττες, 1 νίκη και 2 ισοπαλίες, ούσα στην 11η θέση με 33 βαθμούς. Στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες της Κοριτίμπα, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A), ενώ έχασε στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A. Θα πάμε με το GG στο 1.95 το οποίο έχει εμφανιστεί στα 2 από τα 3 τελευταία μεταξύ τους ματς.

Γκόιας vs Σάο Πάολο (2)

Η Σάο Πάολο θα επιδιώξει σήμερα να διευρύνει το αήττητο σερί που έχει χτίσει στα τελευταία τρία παιχνίδια της κόντρα στην Γκόϊας που στα τελευταία έξι ματς δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι, έχοντας δύο ήττες και τέσσερις ισοπαλίες. Η γηπεδούχος βρίσκεται στην τρίτη θέση από το τέλος της βαθμολογίας με 27 βαθμούς, ενώ η Σάο Πάολο είναι στην 10η θέση με 35 πόντους. Η Γκοϊάς ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A, ενώ στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της Σάο Πάολο, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A). Θα πάμε με το διπλό της φορμαρισμένης Σάο Πάολο στο 2.35.

Μπαϊα vs Ιντερνασιονάλ (2Χ & Over 1.5)

Μάχη για να μπουν στην πρώτη δεκάδα της βαθμολογίας δίνουν οι δύο ομάδες. Η Μπαϊα βρίσκεται στην 16η θέση με 28 βαθμούς, ενώ η Ιντερνασιονάλ στην 12η με 32 πόντους. Η γηπεδούχος προέρχεται από την εντυπωσιακή νίκη με 6-4 (!) κόντρα στην Γκόϊας ενώ η Ιντερνασιονάλ από το τρίποντο απέναντι στην Γκρέμιο με 3-2. Η Ιντερνασιονάλ ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις. Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ. Θα πάμε με την διπλή ευκαιρία 2Χ & Over 1.5 στο 2.55.