Ligue 1: Βγάζει αντίδραση η Λιόν, σκοράρει εντός η Χάβρη!

Ligue 1: Βγαζει αντιδραση η Λιον, σκοραρει εντος η Χαβρη!

Αναμένεται αντίδραση από την Λιόν που παραμένει δίχως νίκη στο πρωτάθλημα, Over στα εντός έδρας ματς της Χάβρης, ενώ η αναμέτρηση της Ρεν με τη Ναντ είναι πολύ πιθανό να κριθεί στα τρία γκολ!

Reims vs Lyon Χ2

Επιστροφή στις νίκες για τη Ρεμς και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο αφού επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 της Λιλ! Στο 16΄ το σκορ ήταν ήδη 0-2 για την ομάδα του Γουίλιαμ Στιλ. Η Ρεμς προέρχεται από τέσσερα διαδοχικά Over και G/G. Σε κακή κατάσταση η Λιόν που εξακολουθεί να μην έχει πετύχει ούτε μια νίκη έπειτα από έξι αγωνιστικές. Με γκολ στο 87΄ λύγισε από την Μπρεστ η Λιόν. Οξύ επιθετικό πρόβλημα, καθώς σε τέσσερα ματς έχει πετύχει μόλις ένα γκολ. Επίσης τρία Under στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια.

Le Havre vs Lille G/G

Πέντε αγωνιστικές αήττητη η Χάβρη που προέρχεται από επικράτηση με 2-1 επί της Κλερμόν. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το ημίχρονο, ενώ στο 7΄ το σκορ ήταν ήδη 2-0. Τρία στα τρία Over εντός έδρας για την ομάδα του Λούκα Έλσνερ.Τα λάθη στην άμυνα πληρώνει η Λιλ έχοντας πετύχει μόλις μια νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές. Η ομάδα του Πάουλο Φονσέκα δεν τα κατάφερε στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Ρεμς, όπου ηττήθηκε με 2-1. Αιφνιδιάστηκε η Λιλ δεχόμενη δύο γκολ μέχρι το 16΄!

Rennes vs Nantes 2-3 goals

Η Ρεν παραμένει αήττητη, όμως μετά τη νίκη της πρεμιέρας κόντρα στην Μετς με το επιβλητικό 5-1 έχει φέρει πέντε ισοπαλίες στη σειρά!Μάλιστα με το 0-0 με την Μπρεστ, έφερε δεύτερη «λευκή» ισοπαλία με αντίπαλο την Μονπελιέ! Έχει ανεβάσει ρυθμούς η Ναντ διευρύνοντας στο ματς με την Λοριάν το αήττητο σερί της για τέταρτο παιχνίδι!Απρόβλεπτα τα «καναρίνια» σε ένα ματς που στο ημίχρονο ήταν 1-1 και τελικά έληξε με 5-3! Εκτός έδρας η Ναντ έχει 2/2 Under.