Super League: Ντέρμπι για γερά νεύρα στη Λεωφόρο, Over στο «Βικελίδης», επικίνδυνη έξοδος για τον Ολυμπιακό!

Super League: Ντερμπι για γερα νευρα στη Λεωφορο, Over στο «Βικελιδης», επικινδυνη εξοδος για τον Ολυμπιακο!

Προσεκτικά ο ΠΑΟΚ στη Λεωφόρο, σκοράρουν Άρης και Κηφισιά, επικίνδυνη έξοδος για τον Ολυμπιακό στα Γιάννινα.

Aris vs Kifisia Over 2.5 goals

Διεκόπη το αήττητο σερί τριών αγωνιστικών για τον Άρη, στο χειρότερο ματς των «κιτρίνων» στη φετινή σεζόν με τον Άκη Μάντζιο στον πάγκο αφού συνετρίβησαν με 4-1 από τον Ολυμπιακό. Μέχρι το 62΄ το σκορ ήταν 1-1 όμως στη συνέχεια η ομάδα της Θεσσαλονίκης κατέρρευσε. Δύο στα δύο στο «Βικελίδης» για τον Άρη με... τριάρες.Βελτιωμένη η εικόνα της Κηφισιάς που μετρά μόλις μια ήττα στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις. Κόντρα στη Λαμία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Ήταν το πρώτο Under έπειτα από έξι αγωνιστικές σε μια αναμέτρηση που κρίθηκε με δύο γκολ στο 84΄, αλλά και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με το τέρμα του Λουμόρ!

Panathinaikos vs PAOK Under 2.5 goals

Ο Παναθηναϊκός έπειτα από έξι χρόνια κατάφερε να νικήσει στην Τρίπολη τον Αστέρα δείγμα της δυναμικής της τωρινής ομάδας. Το τελικό 4-1 τα λέει όλα, με τον Φώτη Ιωαννίδη να περνά αλλαγή στη θέση του Σπόραρ στο 74΄ σκοράροντας δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο.Τέσσερις νίκες σε πέντε αγωνιστικές και ισάριθμα Over για την ομάδα του Γιοβάνοβιτς.Ο ΠΑΟΚ δεν αντιμετώπισε πρόβλημα και επικράτησε εύκολα στο γήπεδο της Τούμπας με 3-0 του Βόλου. Ο Κουλιεράκης άνοιξε τον χορό των γκολ. Ο «Δικέφαλος» κυριάρχησε πλήρως με τρία τέρματα, δύο δοκάρια και αρκετές ακόμη καλές στιγμές. Μετά το 3-0 έριξε ρυθμό εν όψει του ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. Τρία ματς δίχως ήττα για την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου που δείχνει να πατάει καλά και πάλι τελευταία.

PAS Giannina vs Olympiacos 2-3 goals

Από την πρεμιέρα και την επικράτηση επί της Κηφισιάς παραμένει δίχως «τρίποντο» ο ΠΑΣ Γιάννινα που προέρχεται από νέα ήττα με 3-2 από τον Πανσερραϊκό. Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, ισοφάρισε αλλά δέχθηκε γκολ στο 90΄!Τρία σερί Over για την ομάδα του Θανάση Στάικου. Ο Ολυμπιακός έχει πάρει φόρα πετυχαίνονταςτέταρτη συνεχόμενη εντός έδρας τεσσάρα! Αυτή τη φορά συνέτριψε με 4-1 τον Άρη για την 6η αγωνιστική. Πρωταγωνιστής ο Ελ Κααμπί, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ (62',70'). Ο Μπράμπετς με αυτογκόλ άνοιξε το σκορ (21'), με τον Πάρντο να ισοφαρίζει στο 47'. Ο Γιόβετιτς διαμόρφωσε το σκορ στο 84'. Οι «ερυθρόλευκοι» με εξαίρεση την αναμέτρηση με την ΑΕΚ έχουν πετύχει στα υπόλοιπα ματς από δύο γκολ και πάνω.