Serie A (Σάββατο): Ανεβασμένη η Μίλαν, θέλει να «ρεφάρει» η Ίντερ!

Serie A (Σαββατο): Ανεβασμενη η Μιλαν, θελει να «ρεφαρει» η Ίντερ!

αΤην επιστροφή στην κανονικότητα ψάχνει η Ίντερ μετά την γκέλα από την Σασουόλο στο παιχνίδι απέναντι στην μετριότατη Σαλερνιτάνα. Η Λέτσε θα επιχειρήσει να κάνει δύσκολη την ζωή της Νάπολι, ενώ η Μίλαν σε καλό μομέντουμ αντιμετωπίζει την Λάτσιο που ανεβαίνει.

Lecce vs Napoli G/G

Η εντυπωσιακή Λέτσε δυσκόλεψε την Γιουβέντους κρατώντας το μηδέν για 57 λεπτά, αλλά εν τέλει λύγισε γνωρίζοντας την πρώτη ήττα της στο πρωτάθλημα με 1-0. Μία μεγάλη φάση είχε το πρώτο μέρος, με τον Κιέζα να αστοχεί στο 27' από το ύψος του πέναλτι. Πολλές κίτρινες κάρτες με τον Καμπά να αποβάλλεται στις καθυστερήσεις.¨Επειτα από τρεις αγωνιστικές «ανομβρίας» η Νάπολι έδειξε τον καλό εαυτό της συντρίβοντας με 4-1 την Ουντινέζε. Από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο η ομάδα του Ρούντι Γκαρσία, με τον Γεωργιανό Κβαρατσκέλια να σκοράρει, αλλά και να βγάζει ασίστ. Εκτός έδρας μόνο απέναντι στη Μπολόνια δεν βρήκαν δίχτυα οι «παρτενοπέι», έχοντας 3 G/G σε τέσσερις εξόδους.

Milan vs Lazio 2-3 goals

Η Μίλαν σε συνδυασμό με την γκέλα της Ίντερ έπιασε κορυφή. Οι «ροσονέρι» πιο ουσιαστικοί επιβλήθηκαν με 3-1 στη Σαρδηνία της Κάλιαρι μολονότι μέχρι το 40΄ βρίσκονταν πίσω στο σκορ. Πέντε νίκες σε έξι παιχνίδια για την ομάδα του Στέφανο Πίολι.

Δεύτερη φετινή νίκη για την Λάτσιο που προσπαθεί να βρει ρυθμό μετά το μουδιασμένο ξεκίνημα. Η ομάδα της Ρώμης επικράτησε με 2-0 της Τορίνο, σκοράροντας και τα δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο. Τρία Over και G/G σε ισάριθμα εκτός έδρας παιχνίδια.

Salernitana vs Inter 2

Παραμένει δίχως νίκη η Σαλερνιτάνα (0-3-3). Προβληματική η εικόνα της απέναντι στην Έμπολι που μετρούσε μόνο ήττες πριν από το μεταξύ τους ματς. Η Σαλερνιτάνα ηττήθηκε με γκολ που δέχθηκε στο 34΄. Τέσσερα Under στα πέντε τελευταία παιχνίδια. Ήττα σοκ έπειτα από πέντε διαδοχικές νίκες για την Ίντερ στην αναμέτρηση με την Σασουόλο στο «Τζουσέπε Μεάτσα» (1-2). Η ομάδα του Σιμόνε Ιντσάγκι μέχρι το 54΄ βρισκόταν μπροστά στο σκορ όμως στη συνέχεια δέχθηκε δύο γκολ από την αξιόμαχη Σασουόλο. Ήταν το δεύτερο g/g για τους «νερατζούρι» σε έξι αγωνιστικές.