Serie A (Παρασκευής): Εντυπωσιάζουν Φροζινόνε και Λέτσε!

Serie A (Παρασκευης): Εντυπωσιαζουν Φροζινονε και Λετσε!

Συνεχίζει αήττητη η εντυπωσιακή Λέτσε που υποδέχεται την πάντα απρόβλεπτη Τζένοα, ενώ η αγωνιστική κατάσταση ανάμεσα σε Φροζινόνε και Σαλερνιτάνα είναι εκ διαμέτρου αντίθετη.

Salernitana vs Frosinone Χ2
Χωρίς νίκη η Σαλερνιτάνα, καθώς έπειτα από δύο ισοπαλίες γνώρισε ισάριθμες ήττες από Λέτσε και Τορίνο δίχως μάλιστα να σκοράρει. Κακή εμφάνιση για τη Σαλερνιτάνα με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από το 50΄ με τον Ράντονιτς να πετυχαίνει δύο γκολ. Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η Φροζινόνε μένοντας αήττητη για τρίτη αγωνιστική. Η ομάδα του Ντι Φρανσέσκο μέχρι τις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έχανε με 2-0, αλλά στη συνέχεια ξέσπασε πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ! Μέχρι το 70΄ μάλιστα έχανε με 2-1!

Lecce vs Genoa 2-3 γκολ
Αήττητη συνεχίζει η Λέτσε, έχοντας δύο εντός έδρας νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες εκτός. Στο τελευταίο παιχνίδι η ομάδα του Ρομπέρτο Ντ' Αβέρσα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Μόντσα. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το 24΄. Αποβλήθηκε ο μπακ Μπεσκιρότο και δεν υπολογίζεται. Αξιόμαχη η Τζένοα, κατάφερε να κόψει βαθμούς από τη Νάπολι κατακτώντας τον 4ο βαθμό της στο φετινό «Σκουντέτο». Μάλιστα μέχρι το 76΄ ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0, αλλά στη συνέχεια δέχθηκε δύο γκολ σε οχτώ λεπτά.