Αλαβές - Μπιλμπάο: Bet Builder στο 9.00

Αλαβες - Μπιλμπαο: Bet Builder στο 9.00

Κώστας Τόπας

Σε καλύτερη φόρμα η Μπιλμπάο, θα επιδιώξει σήμερα να φύγει με θετικό αποτέλεσμα.

Η Αλαβές προέρχεται από την ήττα με 2-0 από την Βαγιεκάνο. Ενα αποτέλεσμα που την έφερε στην 14η θέση της βαθμολογίας με 6 βαθμούς. Αυτή ήταν και η τρίτη εκτός έδρας ήττα για την Αλαβές σε ισάριθμα ματς, μετά την Κάδιθ και την Χετάφε, ομάδες που έχουν στόχο την παραμονή στην κατηγορία.

Από την άλλη, η Μπιλμπάο είναι στην 3η θέση της βαθμολογίας με 10 βαθμούς, μετά τη νίκη που κατάφερε να πάρει την περασμένη αγωνιστική κόντρα στην Κάντιθ, με 3-0. Μάλιστα, Παρά τη διακοπή λόγω εθνικών ομάδων, η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε παρουσίασε εξαιρετικό πρόσωπο.

Όταν παίζει εντός έδρας, η Αλαβές δεν έχει χάσει από την Αθλέτικ Μπιλμπάο στους τελευταίους 7 αγώνες. Από την άλλη, η Αλαβές δεν έχασε σε κανέναν από τους τελευταίους 14 εντός έδρας αγώνες.

Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Αλαβές, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).

Θα πάμε με το Over 0.5 πρώτο ημίχρονο, μιας και στα περισσότερα παιχνίδια της Αλαβές στο "σπίτι" έχουν μπει γκολ στο 1ο 45λεπτο. Επιλέγουμε το κόρνερ Over 4.5 το οποίο έχει επιβεβαιωθεί στα τελευταία μεταξύ τους ματς και τέλος θα πάμε με anytime scorer τον Γκόρκα Γκουρουθέτα, καθώς ο 27χρονος Ισπανός έχει ξεκινήσει ιδανικά τη σεζόν με 3 γκολ σε 5 αγώνες για την Μπιλμπάο.