Δυαδα Premier League

Κώστας Τόπας

Οι δύο αναμετρήσεις από την Premier League είναι αυτές που έχει ξεχωρίσει το Freetips247.com για σήμερα.

Μπόρνμουθ vs Τσέλσι

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης Μπρέντφορντ - Μπόρνμουθ, οι «μέλισσες» έφεραν το παιχνίδι στα ίσα (2-2) και πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας. Από την άλλη, με τον Ελάνγκα να σκοράρει το πρώτο του γκολ στην Premier League έπειτα από 19 μήνες, η Νότιγχαμ πήρε τεράστια νίκη με 1-0 επί της Τσέλσι στο Λονδίνο. Η Μπόρνμουθ δεν έχει κερδίσει κανέναν απο τους τελευταίους 3 αγώνες ενάντια στην Τσέλσι. Προτιμότερο να παίξουμε με τα γκολ και συγκεκριμένα με το GG & Over 2.5 στο 1.91.

Έβερτον vs Άρσεναλ

Το καλύτερο για το τέλος κρατούσε αυτό το ματς στο Bramall Lane, με τον Τζόρνταν Πίκφορντ να πραγματοποιεί back-to-back σωτήριες επεμβάσεις στο 90'+9' για να πάρει τουλάχιστον ένα βαθμό η Έβερτον από το ματς με την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (2-2)! Για 90 και βάλε λεπτά ισορροπούσαν σε τεντωμένοι σχοινί. Άρσεναλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ όδευαν χέρι - χέρι προς το φινάλε του αγώνα, ώσπου τελικά οι παίκτες του Αρτέτα ξέθαψαν το τσεκούρι του πολέμου για να κόψουν το σχοινί! Με διπλό «χτύπημα» των Ράις και Γκαμπριέλ Ζεσούς στις καθυστερήσεις, οι Gunners ανέτρεψαν το σκορ κόντρα στους Κόκκινους Διάβολους (3-1) και τους άφησαν στο... μηδέν, ανεβαίνοντας από την πλευρά τους στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας σε τετραπλή ισοβαθμία. Θα πάμε με την έκλπληξη και το 1Χ στο 2.60.