Πενταδα Premier League σε αποδοση 56.54!

Κώστας Τόπας

Μια πεντάδα από Premier League έχει ξεχωρίσει το Freetips247.com

Γουλβς vs Λίβερπουλ

Με πρωταγωνιστή τον Έντουαρντ που πέτυχε δύο γκολ, η Κρίσταλ Πάλας νίκησε 3-2 την Γούλβς και αναρριχήθηκε στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Ανεβαίνει συνεχώς η ομάδα του Γίργκεν Κλοπ, η οποία μετά το 1-1 της πρεμιέρας κόντρα στην Τσέλσι στο Λονδίνο, πέτυχε τρεις σερί νίκες στην Premier League και με 10 βαθμούς ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας μαζί με τις Τότεναμ και Γουέστ Χαμ. Σκόραραν Σαλάχ-Σομποζλάι, δύο δοκάρια είχε ο άτυχος, Νούνιες. Σήμερα θα παίξουμε με τα γκολ και συγκεκριμένα με το Over 1.5 1o ημίχρονο, στο 2.20.

Γουέστ Χαμ vs Μάντσεστερ Σίτι

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Εuropa League, Γουέστ Χαμ, έφυγε με το «διπλό» από την έδρα της Λούτον, την οποία κέρδισε με 2-1 και ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Η Μάντσεστερ Σίτι με τρία γκολ και μια ασίστ του Χάαλαντ επιβλήθηκε 5-1 της Φούλαμ και έκανε το 4x4. Με χατ-τρικ του Σον, η Τότεναμ πέρασε με το εμφατικό 2-5 από την Μπέρνλι. Η Γουέστ Χαμ δεν έχει ηττηθεί στους τελευταίους 4 αγώνες και σήμερα αναμένεται να βάλει δύσκολα στους Πολίτες. Πάμε με το 1Χ στο 2.70.

Νιουκάστλ vs Μπρέντφορντ

Η Μπράιτον, αντίπαλος της ΑΕΚ στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League, έκανε πλάκα διαλύοντας με 3-1 μια ομάδα 500 εκατ. ευρώ, όπως είναι η Νιούκαστλ. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης Μπρέντφορντ - Μπόρνμουθ, οι «μέλισσες» έφεραν το παιχνίδι στα ίσα (2-2) και πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας. Όταν παίζει εντός έδρας, η Νιουκάστλ δεν έχει χάσει από την Μπρέντφορντ στους τελευταίους 3 αγώνες. Στηρίζουμε τον 1 σε συνδυασμό με το Over 1.5 στο 1.75.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ vs Μπράιτον

Το σουτ του Ντέκλαν Ράις και η αντεπίθεση του Γκαμπριέλ Ζεζούς έπειτα από 96 λεπτά αγώνα έδωσαν στην Άρσεναλ τη νίκη 3-1 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με ανατροπή και την έστειλαν στη 2η θέση της Premier League.  Με τον 18χρονο Έβαν Φέργκιουσον να είναι ασταμάτητος στην επίθεση και να σημειώνει χατ-τρικ, η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League, Μπράιτον, πήρε μία μεγάλη νίκη επικρατώντας 3-1 στο Amex της Νιούκαστλ. Για την αποψινή αναμέτρηση κρατάμε το 1 & GG στο 3.20.

Τότεναμ vs Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Η Τότεναμ πέτυχε τρίτη διαδοχική νίκη στην σεζόν και παραμένει αήττητη. Πρωταγωνιστής ο νέος αρχηγός της, Χιουνγκ - Μιν Σον με τρία γκολ. Μετά από μια… ματσάρα που πρόσφερε έντονες συγκινήσεις μέχρι και το... τελευταίο δευτερόλεπτό της, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Έβερτον ήρθαν ισόπαλες με σκορ 2-2 στο «Μπράμαλ Λέιν», στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της φετινής Premier League! Όταν παίζει εντός έδρας, η Τότεναμ δεν έχει χάσει από την Σέφιλντ Γιουν. στους τελευταίους 5 αγώνες, γι' αυτό και πάμε με το 1 & Over 2.5 στο 1.70.