Conference League: Για την ανατροπή η Φιορεντίνα, ανώτερη η Μπόντο Γκλιμτ!

Conference League: Για την ανατροπη η Φιορεντινα, ανωτερη η Μποντο Γκλιμτ!

Το Freetips247.com ξεχώρισε μια τετράδα από τα ματς του Conference League. Η Φιορεντίνα θα επιχειρήσει να ανατρέψει το εις βάρος της 1-0 με την Ραπίντ, ενώ η Μπόντο Γκλιμτ στην έδρα της είναι πανίσχυρη. Μπεσίκτας και Ντιναμό Κιέβου μπορούν να επαναλάβουν το G/G. Πιθανό Over στο Μπραν-Άλκμααρ.

Bodo Glimt vs Sepsi 1 & Οver 2.5
Δύο φορές προηγήθηκε στη Ρουμανία και ισάριθμες ισοφαρίστηκε από την Σέπσι και μάλιστα με πέναλτι (2-2). Η Μπόντο Γκλιμτ άνοιξε το σκορ με τον Καμερουνέζο, Φαρίς Μπουμπάμγκα (19΄). Ισοφάρισαν οι  Ρουμάνοι με το πέναλτι του Αλίμι στο ξεκίνημα του ημιχρόνου (47΄), εκ νέου προβάδισμα για τη Μπόντο (1-2) με τον Πάτρικ Μπεργκ στο 69′ που άφησε και πάλι τη Λανς και το γαλλικό πρωτάθλημα επιστρέφοντας στην πατρίδα του. Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε με πέναλτι του Ματέι στο 81ο λεπτό (2-2). Αξίζει να σημειωθεί πως η ομάδα του Γιέτιλ Κνούτσεν ισοβαθμεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με την Βίκινγκ.

Besiktas vs Dynamo Kiev G/G
Προβάδισμα πρόκρισης για την Μπεσίκτας που επιβλήθηκε με 3-2 της Ντιναμό Κιέβου στο Βουκουρέστι. Η τουρκική ομάδα προηγήθηκε με πέναλτι του Αμπουμπακάρ στο 40΄. Ο Σαπαρένκο με την συμπλήρωση μιας ώρας έφερε το παιχνίδι στα ίσα για τους Ουκρανούς. Στο 63΄ ο Ομάρ Κόλεϊ έδωσε προβάδισμα ξανά στους Τούρκους (1-2,), όμως η Ντιναμό με τον Βολόσιν στο 65′ ισοφάρισε εκ νέου για το 2-2. Η Μπεσίκτας έφυγε με το «διπλό» χάρη στην χρυσή αλλαγή του Γιουνές, τον Καζάκο Ζαϊνουντίνοφ (2-3) στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Fiorentina vs Rapid Wien 1 & Οver 2.5
Η Ραπίντ που παρατάχτηκε στην πρωτεύουσα με έντεκα Αυστριακούς στην 11αδα, πήρε το προβάδισμα πρόκρισης με το πέναλτι του Μάρκο Γκρουλ (1-0, 34΄). Κατώτερη των περιστάσεων η Φιορεντίνα που δεν κατάφερε ούτε στην αναμέτρηση με την Λέτσε στη Serie A να επικρατήσει (2-2) μολονότι μέχρι το 49΄ ήταν μπροστά στο σκορ. Από την άλλη πλευρά η Ραπίντ προέρχεται από εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Βάτενς.

Brann vs Alkmaar Οver
Στην Ολλανδία η Άλκμααρ κατάφερε να γλιτώσει την ήττα στην έδρα της από τη Μπραν (1-1) με υπογραφή του Παντελή Χατζηδιάκου στο τελευταίο του παιχνίδι με την ολλανδική ομάδα. Παρά το προβάδισμα των Νορβηγών με τον Κάστρο στο 59΄, ο Έλληνας αμυντικός ισοφάρισε στο 71΄ με κεφαλιά ύστερα από ασθενή απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα και άφησε τα πάντα ανοικτά για τη ρεβάνς.