Stoiximan Super League: Οι παγίδες για τους Ευρωπαίους και ο «καυτός» ΟΦΗ

Stoiximan Super League: Οι παγιδες για τους Ευρωπαιους και ο «καυτος» ΟΦΗ

Βρασίδας Ράπτης

Οι επιλογές του Freetips247.com από τα παιχνίδια του Σαββάτου στη Stoiximan Super League.

Η τριάδα που επέλεξε το Freetips247.com για τα σημερινά παιχνίδια της Stoiximan Super League συγκεντρώνει απόδοση 14.32. Αναλυτικά:

Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 2-3 goal

Ο Αστέρας Τρίπολης έδειξε στη πρεμιέρα πολλές αδυναμίες στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ. Στάθηκε για ένα ημίχρονο καλά, έχασε πέναλτι, αλλά στο δεύτερο 45λεπτο υποτάχθηκε στην ανωτερότητα των γηπεδούχων και γνώρισε την ήττα με 3-0. Αντίθετα, ο ΟΦΗ έδειξε απόλυτα ανταγωνιστικός με τον Άρη τον οποίο νίκησε 3-2. Ειδικά ο τρόπος που ήρθε το τρίποντο έδωσε φουλ ψυχολογία στην ομάδα του Ηρακλείου.

Η παράδοση δεν ευνοεί τους φιλοξενούμενους που μετρούν (0Ν – 4Ι – 7Η) στην Τρίπολη και η αλήθεια είναι πως η απόδοση για τη νίκη τους είναι ιδιαίτερα ελκυστική. Παρόλα αυτά θα πάμε με τα 2-3 γκολ που έχουν εμφανιστεί και στα 6 προηγούμενα φετινά ματς των γηπεδούχων.

Παναθηναϊκός - Βόλος X/1

Το γκολ του Μαντσίνι στις καθυστερήσεις του αγώνα με τη Μπράγκα κράτησε στο παιχνίδι της πρόκρισης τον Παναθηναϊκό και όλοι περιμένουν τη ρεβάνς της προσεχούς εβδομάδας στο ΟΑΚΑ. Τα… αστέρια μπορούν να περιμένουν, αφού οι Πράσινοι υποδέχονται στη Λεωφόρο τον Βόλο. Θέλουν ακόμα χρόνο οι Κυανέρυθροι που δεν έχουν ολοκληρώσει την ενίσχυσή τους. «Πονάνε» μεσοεπιθετικά, αλλά στα τρία τελευταία ματς έχουν κρατήσει τον αποψινό τους αντίπαλο στην ισοπαλία στο ημίχρονο. Επιλογή μας η νίκη των γηπεδούχων στο δεύτερο 45λεπτο.

ΑΕΚ - Πανσερραϊκός 2-3 goal

Αλλαγές και το μυαλό στην Άντβερπ για την ΑΕΚ. Οι Κιτρινόμαυροι ηττήθηκαν 1-0 στο Βέλγιο στα πλέι οφ του Champions League και η ρεβάνς της Τετάρτης είναι ανοικτή. Στην πρεμιέρα της στο πρωτάθλημα πρέπει να «καθαρίσει» νωρίς το ματς με τον Πανσερραϊκό, αλλά έχει ελλείψεις. Ο Λιβάι είναι off, οι Πόνσε, Ρότα τιμωρημένοι και όλα δείχνουν στην κορυφή τον Φαν Φέερτ. Τα Λιοντάρια στάθηκαν εξαιρετικά κόντρα στον Ολυμπιακό παρότι έπαιζαν με 10 από το 4’ και δεδομένα θα παλέψουν για ό,τι τους αναλογεί. Λογικά θα κρατήσουν χαμηλά το σκορ.