Τριπλετα απο το Νησι

Κώστας Τόπας

Τρία παιχνίδια από Premier League έχει ξεχωρίσει το Freetips247.com και σας προτείνει παρολί σε απόδοση 6.94

Μπέρνλι vs Άστον Βίλα

Η Μπέρνλι γνώρισε την ήττα με 3-0 από την Μάντσεστερ Σίτι στο Turf Moor. Ο Χάλαντ πέτυχε δύο γκολ για τους πολίτες και ο Ρόδρι διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Από την άλλη, εντυπωσιακή η Αστον Βίλα η οποία προέρχεται από το Conference League. Οι «χωριάτες» σάρωσαν 5-0 τη Χιμπέρνιαν στο Εδιμβούργο στον πρώτο μεταξύ τους ματς για τα πλέι οφ του Europa Conference League κι ήδη ετοιμάζονται για την παρουσία τους στα γκρουπ της τρίτης τη τάξει ευρωπαϊκής διοργάνωσης, παρά για τη ρεβάνς του «Βίλα Παρκ» την επόμενη εβδομάδα. Στα τελευταια παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων είχαμε GG και συγκεκριμένα στα τρία τελευταία ματς. Γι' αυτό και θα το επιλέξουμε κι απόψε στο 1.65.

Νιουκάστλ vs Λίβερπουλ

Παρά την κούραση από την παράταση στο Σούπερ Καπ της Ευρώπης, αλλά και την μόνιμη πια απουσία του Κέβιν Ντε Μπρούινε για φέτος, η Μάντσεστερ Σίτι βρήκε το… δρόμο προς τη νίκη στο ντέρμπι με τη Νιούκαστλ, επικρατώντας με 1-0. Από την άλλη, μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας με την Τσέλσι, η Λίβερπουλ βρέθηκε να χάνει από την Μπόρνμουθ με γκολ του Σεμένιο από το 3′, αλλά με γκολ του Ντίας και του Σαλάχ, οι “κόκκινοι” έφθασαν στην ανατροπή πριν το ημίχρονο και στο τέλος πήραν τη νίκη με 3-1. Η Νιουκάστλ δεν έχει κερδίσει κανέναν απο τους τελευταίους 4 αγώνες ενάντια στη Λίβερπουλ. Προτιμότερο όμως να παίξουμε με τα γκολ εδώ και συγκεκριμένα με το 2-3 στο 2.18.

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ vs Μάντσεστερ Σίτι

Η Νότιγχαμ Φόρεστ πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στη φετινή Premier League αφού επικράτησε με 2-1 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Χωρίς βαθμό παραμένουν οι γηπεδούχοι. Από την άλλη η Σίτι, έχει κάνει το 2Χ2 και σήμερα θα επιδιώξει να πετύχει την τρίτη σερί νίκη. Αλλωστε Η Σέφιλντ Γιουν. δεν έχει κερδίσει κανέναν απο τους τελευταίους 5 αγώνες ενάντια στην Μάντσεστερ Σίτι. Θα κρατήσουμε το 2 & Under 3.5 στο 1.93.