Τσάμπιονς Λιγκ: Παρολί Τρίτης με απόδοση 19.00!

Τσαμπιονς Λιγκ: Παρολι Τριτης με αποδοση 19.00!

Βρασίδας Ράπτης

Οι προτάσεις του Freetips247.com για τα παιχνίδια της Τρίτης (08/08) στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League.

Αϊντχόφεν - Στουρμ Γκρατς GG

Εάν η Αϊντχόφεν δεν καταφέρει να μπει στους ομίλους, θα πρόκειται για αποτυχία. Προ ημερών πανηγύρισε τον πρώτο τίτλο της χρονιάς, επικρατώντας 1-0 της Φέγενορντ στον τελικό του Σούπερ Καπ. Η Στουρμ Γκρατς έχει μπει δυνατά στο πρωτάθλημα, έχει κατακτήσει 2 νίκες χωρίς να παραβιαστεί η εστία της και βρίσκει δίχτυα στα 10 από τα 11 τελευταία παιχνίδια. Χαμηλά ο άσος, οπότε θα επιλέξουμε το GG.

Ράκοβ - Άρης Λεμεσού GG

Με δύο νίκες (1-0, 0-3) πέρασε το εμπόδιο της Φλόρα Ταλίν η Ράκοβ στον πρώτο προκριματικό και ακολούθησε η αγχώδης πρόκριση (3-2, 1-1) απέναντι στην Κάραμπακ. Η πολωνική ομάδα, πάντως, έμεινε στο 2-2 με τη Βάρτα Πόζναν στο πρωτάθλημα και έχασε έδαφος, μετρώντας τρία διαδοχικά GG και 4/5 Over 2.5. Ο Άρης Λεμεσού αν και πρωτοεμφανιζόμενος, εντυπωσίασε κόντρα στη ΜΠΑΤΕ. Τη διέσυρε 6-2 στην Κύπρο και το ίδιο έκανε στη Λευκορωσία (5-3). Επιθετικές αμφότερες, με θέματα στην άμυνα, οπότε θα επιλέξουμε το GG.

Κοπεγχάγη - Σπάρτα Πράγας 1

Εξαιρετικό το ξεκίνημα της Κοπεγχάγης σε πρωτάθλημα και Ευρώπη. Η ομάδα της Δανίας μετρά 3Χ3 εντός συνόρων, ενώ στον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League απέκλεισε άνετα τη Μπρέινταμπιλκ με τέρματα 8-3. Στο προ ημερών ματς με τη Ράντερς βρήκε δίχτυα 3 φορές στο πρώτο ημίχρονο και επικράτησε 4-0. Οι πρωταθλητές Τσεχίας από την άλλη πλευρά σε τρία επίσημα ματς πρωταθλήματος έχουν το απόλυτο με τέρματα 8-2. Οι επτά διαδοχικές νίκες που έχει η Κοπεγχάγη μας οδηγούν στον άσο.

Κλάκσβικ - Μόλντε 2/2

Ζευγάρι με παρελθόν, αφού Κλάκσβικ και Μόλντε είχαν αναμετρηθεί στο Κύπελλο UEFA το 2003 και οι Νορβηγοί είχαν περάσει άνετα με δύο νίκες (2-0 στα Νησιά Φερόε και 4-0 εντός). Η Κλάκσβικ στον πρώτο γύρο απέκλεισε τη Φερεντσβάρος (0-0, 0-3) και ακολούθησε η Χάκεν (0-0, 3-4 πέν.). Συνεπώς κανείς δεν μπορεί να την υποτιμήσει. Η Μόλντε απέκλεισε την Ελσίνκι (ήττα 1-0 εκτός, νίκη 2-0 εντός), διανύει περίοδο φόρμας στο πρωτάθλημα. Είναι υποψιασμένη, οπότε θα πάμε με τη νίκη της από το πρώτο ημίχρονο.