Κόνφερενς Λιγκ: Τριάδα προκριματικών με απόδοση 4.83

Κονφερενς Λιγκ: Τριαδα προκριματικων με αποδοση 4.83

Βρασίδας Ράπτης

Το παρολί που προτείνει το Freetips247.com για τα σημερινά παιχνίδια της 2ης προκριματικής φάσης της διοργάνωσης.

Η 2η προκριματική φάση του Conference League ολοκληρώνεται σήμερα για 6 ζευγάρια και το Freetips247.com ξεχώρισε μία τριάδα αναμετρήσεων απόδοσης 4.83.

Βαλμιέρα - Τρε Πεν 1/1

Ιστορίκη η νίκη της προηγούμενης εβδομάδας για τη Βαλμιέρα. Το 3-0 απέναντι στην Τρε Πεν αποτέλεσε την πρώτη ευρωπαϊκή της ιστορίας της και ανέδειξε τη διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων. Η ομάδα από το Σαν Μαρίνο θα έχει πολύ πιο δύσκολο έργο σήμερα το απόγευμα, ενώ συν τοις άλλοις έχει χάσει με διαφορά τουλάχιστον δύο γκολ τα 7 από τα 9 προηγούμενα ευρωπαϊκά ματς. Επιλογή μας η νίκη της Βαλμιέρα από το ημίχρονο.

Ζίμπρου Κισινάου - Φενερμπαχτσέ 2/2

Κύκλωσε την παρουσία της στον 3ο προκριματικό γύρο του Conference League η Φενερμπαχτσέ μετά το 5-0 στο πρώτο παιχνίδο. Η τουρκική ομάδα δεν είχε κανένα πρόβλημα να φτάσει στην επικράτηση και ο Έντιν Τζέκο δείχνει να ρολάρει, βρίσκοντας δίχτυα για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι. Η διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων είναι μεγάλη, ακόμα και αν η φιλοξενούμενη παραταχθεί με αλλαγές. Επιλέγουμε την επικράτηση της Φενέρ από το πρώτο ημίχρονο.

Σουίφτ Εσπεράνζ - Νιού Σεντς Over 2.5

Ζευγάρι αποκλεισμένο από τα προκριματικά του Champions League. Η Σουίφτ Εσπεράνζ είχε αιφνιδιάσει στην Ουαλία με γκολ στο 14', όμως οι γηπεδούχοι απέφυγαν τα χειρότερα και καλούνται να υπερασπιστούν το 1-1 που διαμορφώθηκε στο 74'. Παρόλα αυτά μετρούν 4 διαδοχικές εκτός έδρας ήττες και έκλεισαν μισή ντουζίνα αγώνων χωρίς να πανηγυρίσουν. Η Σουίφτ Εσπεράνζ πριν το 0-2 από τη Σλόβαν Μπρατισλάβας έβρισκε δίχτυα εντός για 22 διαδοχικά επίσημα ματς και είχε 12/13 Over 2.5 μπροστά στο κοινό της. Εκτιμούμε ότι θα βρει κενά στην αντίπαλη άμυνα, οπότε θα πάμε με το Over 2.5.